Valaki el tudja magyarázni mi ez az egész?
Leíró nyelvek. A HTML adja egy weboldal szerkezetét, míg a CSS kisminkeli az egészet és adja a kinézetet.
A neten számtalan tutoriál és könyv kering ezek használatáról! Használd a keresőt!
Ezt az oldalt böngészd át, csupa html alap példa.
Kedves kérdező, Vazeratti az elején leírta a lényeget, sajnos ennél mélyebben nehéz itt leírni. Nem tudom, bármilyen programozási alapismereted van-e, de ha nem, akkor írok egy példát.
Mondjuk van egy rendezvényszervező, aki leírja egy lapra, hogy hogyan kell berendezni egy termet egy fogadásra. Leírja hány asztal kell, milyen terítők, ételek, hova kell tenni a székeket, mit kell tenni, ha valaki bejön, elmegy, stb. Egy ilyen leírás alapján mások is meg tudják le tudják vezényelni a rendezvényt.
Namost egy html oldal valami ilyesmi. Azt írja le, hogy egy weblap hogy nézzen ki, mi legyen rajta, hogy viselkedjen kattintásra, görgetésre, stb. Ennek van egy felépítése, szintaktikája, ennek utána kell olvasni. (Másodikként linkeltem egy oldalt, ott vannak az alapok, de amúgy gugli: html alapok.)
Ha a rendezvényszervezőnek tetszik mondjuk egy asztal teríték (terítő szín, tányérok mintája, stb. jól mutatnak együtt), akkor leírja egy külön lapra, és különböző rendezvényekkor arra hivatkozik. Tehát mindent leír, de az asztalok leírásánál, csak annyit, hogy az xy lap alapján kell teríteni.
A css ezt csinálja, stílusbeli meg egyéb jellemzőket külön fájlba ki lehet tenni, hogy több html is tudjon rá hivatkozni, így ezek a jellemzők közösek lesznek minden ilyen oldalon. (Háttér, betűtípusok, szövegstílusok, stb.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!