Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha készítek egy C# programot...

SargaRigo kérdése:

Ha készítek egy C# programot Visual Studio2008-cal (ami mondjuk úgy nem került eddig sokba), akkor van-e valami mód rá, hogy az elkészült programért pénzt kérjek? Úgy értem hivatalosan, nem támadhatóan.

Figyelt kérdés

2013. máj. 26. 20:26
1 2
 1/12 SimkoL ***** válasza:
Ha jogtiszta fejlesztő környezetben csináltad akkor igen.
2013. máj. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Pont azért kérdeztem, mert mint utaltam is rá, ez nem áll fenn.
2013. máj. 26. 20:37
 3/12 A kérdező kommentje:

Például ha letöltöm ezt: [link]

Sok helyről meg lehet szerezni.

2013. máj. 26. 20:39
 4/12 A kérdező kommentje:

Mondjuk ahogy elnézem, pont ez lehet hogy nem az, mert gyanús az a 2.6mega...

Mindegy, sok helyről meg lehet szerezni.

2013. máj. 26. 20:40
 5/12 anonim ***** válasza:
Van rá mód, de csak ha open soure licence -szel adod ki. Viszont ha valakinek leszállítod pénzért a szoftvert, annak a forráskódot is szállítanod kell, és a vevő dönthet úgy, hogy a forráskódot publikálja. FIzetős VS licence esetén persze van más software licence lehetőség is, de az express verzióval sak open source mehetsz.
2013. máj. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Tehát ha jól értem, akkor "gyógyított" VS pro-val semmiképpen nem lehet legalizálni a dolgot, meg kell szereznem az expreszt, hogy egyáltalán beszélhessünk jogtisztaságról. (Mellesleg idáig kerestem a neten, hogy hol és mennyiért lehetne 2008-ast venni, de semmit nem találtam, csak a 2012-t minimum fél miskáért. Na ezért nem játszik a fizetős dolog.)


Az expresz mivel gyengébb mint a pro?

És honnan lehet hozzájutni? Az én forrásaim csak a pro-t tartalmazzák, azért kérdem :)

2013. máj. 26. 21:54
 7/12 anonim ***** válasza:

express ingyér van..

és ezek szerint open sourceként adhatod ki vele.

pro, ultra, meg izé az pénzér van, azzal eladhatod closed source ként :D

2013. máj. 27. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

VS Expressel is eladhatod close source-ként, amíg maga a kód saját gyártmány (tehát nem buherálod a .NET-es könyvtárakat).


Persze ha letorrentelt pro-d vagy hasonlód van, annak az eredményét nem jó ötlet, legyen telepítve inkább az expressz, és azzal gyártsd a kódokat :)

2013. máj. 27. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Úgy látom - Sir Butcher-t kivéve - mindenki buta hozzá, hogy elolvasson/értelmezzen egy eula-t.

Semmiféle korlátozás nincs arra nézve, hogy az Express edition-el kereskedelmi célra szoftvereket csinálj. Azaz, nyugodtan eladhatod a programokat, amit ezzel készítesz.

Az EULA csak magának a szoftvernek a tovább-értékesítését tiltja, azaz nem adhatod el az ingyenesen letölthető Express változatot.

2013. máj. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Aki lebutázta az előző hozzászólókat biztosan nem olvasta végig:

9. SCOPE OF LICENSE. The software is licensed, not sold. This agreement only gives you some rights to use the software. Microsoft reserves all other rights. Unless applicable law gives you more rights despite this limitation, you may use the software only as expressly permitted in this agreement. In doing so, you must comply with any technical limitations in the software that only allow you to use it in certain ways. You may not work around any technical limitations in the software. For example, Microsoft has technically limited or disabled extensibility for the software, and so you may not extend the software by, among other things, loading or injecting into the software any non-Microsoft add-ins, macros, or packages; modifying the software registry settings; or adding features or functionality equivalent to that found in other Visual Studio products.


You also may not


• reverse engineer, decompile or disassemble the software, except and only to the extent that applicable law expressly permits, despite this limitation;


• make more copies of the software than specified in this agreement or allowed by applicable law, despite this limitation;


• publish the software for others to copy;


• rent, lease or lend the software;


• transfer the software or this agreement to any third party; or


• use the software for commercial software hosting services. --> Azaz van itt megkötés a deployolt dolgokra vonatkozóan, pl szerintem ez pont vonatkozik szervizek harmadik félnek történő értékesítésére

2013. máj. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!