Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy lehet textboxszal vagy...

Hogy lehet textboxszal vagy valami mással megoldani a következőt?

Figyelt kérdés
egy olyat szeretnék megcsinálni hogy ha elkezd valaki írni a textboxba akkor kiadja a lehetséges válaszokat(mint pl google-nél,mikor az ember elkezd beírni valamit).megtudná mondani valaki hogy lehet ezt megoldani C#-ban vagy hogy mi is lenne ez aminek utána kellene néznem?köszönöm a segítséget!

2013. ápr. 20. 17:43
 1/4 iostream ***** válasza:
A textboxnak van olyan eseménye, ami akkor történik meg, ha megváltozik a tartalma. Erre állíts be eseménykezelőt. Emellé kell alá egy listbox vagy valami hasonló, amit feltöltesz a lehetséges válaszokkal.
2013. ápr. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az is jó, amit Iostream ír, de amit te szeretnél az már szerencsére bele van építve a textbox vezérlőbe, így még annyit se kell vele vacakolnod. Van neki egy AutoCompleteSource tulajdonsága, aminek megtudod adni, hogy milyen forrásból szedje a javaslatokat. Szerintem legegyszerűbb, ha CustomSource-ra állítod. Majd az AutoCompleteCustomSource tulajdonságba felveszed a megfelelő értékeket. Ez után már csak az AutoCompleteMode-ot kell beállítani a megfelelő értékre (Suggest, Append vagy SuggestAppend), attól függően, hogy hogyan jelenítse meg a javaslatokat.
2013. ápr. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 iostream ***** válasza:
Sejtettem, hogy van valami szabványos megoldás, és természetesen ez a jobb út a legtöbb esetben, de nem vagyok benne biztos, hogy a kérdezőnek menni fog egy ilyen összekötés. De kívánom neki, hogy igen.
2013. ápr. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha Visual Studio-ban csinálja, akkor ez kódolás nélkül pusztán kattintásokkal összerakható. Remélhetőleg nem fog problémát okozni. :)
2013. ápr. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!