Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valakinek valami tipp, hogy...

Valakinek valami tipp, hogy hogyan lehetne kivitelezni az alábbi programot?

Figyelt kérdés

Írjon programot, ami a paraméterben megadott magyar szót angolra fordítja:

(GYK: A lehető legtöbb szót, de min 10000 tudjon lefordítani )

pl.: szotar.sh read

A read szo jelentese: olvas

5

A program ellenőrizze le a kapcsolók és paraméterek helyes megadását. Ha ez nem történik meg vagy

helytelenül van megadva írja ki a program „használati utasítását”.

A program legyen esztétikus és jól áttekinthető.


Nem vagyok egy nagy programozó, így légyszi segítsetek. Köszönöm!



2013. ápr. 14. 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Lusta módszer:

Letöltesz egy szótárat, és simán végigfutsz rajta egy ciklussal keresve a szót.

2013. ápr. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát ha van egy txt-d a szavakról, mondjuk úgy, hogy a magyar és az angol benne van szóközzel elválasztva, akkor nem nehéz.

A ciklus is egy megoldás, de a "legrövidebb" (mivel linuxról van szó) kb ilyesmi is lehet:

($1 -> paraméterben kapott szó)


cat szotar.txt | grep $1 | awk '{print $2}'


Ez annyit csinál, hogy megnyitja a szótárat és az eredményt átküldi a grep-nek, ami kiszűri azt a sor, amiben a paraméterben kapott szó található, majd ebből az awk kiszedi a 2. oszlopot.

(Ha az angol megfelelő a 2. oszlopban van, akkor ez így jó, ha $1 lenne az awk-ban, akkor az az első szó.)


Ha nincs eredménye ennek, azt egy feltétellel ellenőrizni tudod.

(Azaz a fenti utasítás eredményét berakod egy változóba, ami ha üres, akkor nincs ilyen szó, ha nem üres, akkor kiírod, hogy ez a jelentése. :) )

2013. ápr. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.

Még egy kérdésem lenne. Azt hogy lehetne megoldani, hogy a google fordítót hívja meg, és abból olvassa ki a szavakat?

2013. ápr. 14. 20:50
 4/6 anonim ***** válasza:
A Google Translate API-ja fizetős.
2013. ápr. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
elvileg meg lehet csinálni shellbe, csak nem tudom, hogy hogyan :-( nem vagyok otthon linuxba
2013. ápr. 14. 22:27
 6/6 anonim ***** válasza:

Megnézegettem a sztaki szótárját, itt van ez a PHP script, ez egy JSON-t ad vissza, ezzel nem nagy cucc megcsinálni:


[link]


Ezek a paraméterek:

?searchWord=k%C3%A9rd%C3%A9s&lang=eng&toLang=hun&outLanguage=hun&labelHandling=INLINE_WITH_PROPERTY&searchMode=word_prefix&resultFormat=autocomplete_merged&pageSize=50


a searchword helyére kell tenni, amit keresel.


A JSON-t, amit visszaad, így nézheted meg:

[link] ?url=%3FsearchWord%3Dk%25C3%25A9rd%25C3%25A9s%26lang%3Deng%26toLang%3Dhun%26outLanguage%3Dhun%26labelHandling%3DINLINE_WITH_PROPERTY%26searchMode%3Dword_prefix%26resultFormat%3Dautocomplete_merged%26pageSize%3D50


BTW a google translate webservice-eit is könnyű lenne sztem feltérképezni Firebug-al, és akkor nem kell semmilyen API.

2013. ápr. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!