Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valaki segítene ennek a...

Valaki segítene ennek a feladatnak a megoldásában? (Microsoft small basic)

Figyelt kérdés

Egy csiga egy legfeljebb 12m mély kút aljáról ki szeretne mászni. Az első nap 2 métert tud mászni felfelé, de éjszaka, alvás közben visszacsúszik 0,5 métert. A csiga minden nap egyre fáradtabb lesz, ami azt jelenti, hogy a csiga 10 cm-rel kevesebbet tud mászni, mint az előző napon. Melyik nap hagyja el a kutat a csiga, vagyis melyik


által


csiga


a


amikor


nap,


olyan


első


az


lesz


magasság meghaladja a kút mélységét? (Egy nap egy nappalból és egy azt követő éjszakából áll.)


Írj programot, amely beolvassa a kút mélységét, majd megadja, hogy hányadik napon jut ki a csiga a kútból!

Ez a feladat valaki meg tudná nekem oldani? Nagyon fontos, sürgős.


2013. ápr. 3. 11:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Hol akadtál el benne? Mennyi van kész?
2013. ápr. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Egy kicsit elrontottam a feladat leírását megpróbálom újra: Egy csiga egy legfeljebb 12m mély kút aljáról ki szeretne mászni. Az első nap 2 métert tud mászni felfelé, de éjszaka, alvás közben visszacsúszik 0,5 métert. A csiga minden nap egyre fáradtabb lesz, ami azt jelenti, hogy a csiga 10 cm-rel kevesebbet tud mászni, mint az előző napon. Melyik nap hagyja el a kutat a csiga, vagyis melyik lesz az elsővolyan nap amikor a csiga által megtett magasság meghaladja a kút mélységét? (Egy nap egy nappalból és egy azt követő éjszakából áll.)

Írj programot, amely beolvassa a kút mélységét, majd megadja, hogy hányadik napon jut ki a csiga a kútból!

2013. ápr. 3. 11:23
 3/10 A kérdező kommentje:
Igazából már írtam egy programot, többször is átnéztem de csak beolvassa a kút mélységét aztán nem csinál semmit a program ...
2013. ápr. 3. 11:25
 4/10 anonim ***** válasza:
Másold fel egy olyan tárhelyre, ami kezeli az indentálást, és linkelt ide!
2013. ápr. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem lehetne ide beírni egy komplett megoldást? A lényeg hogy még csak nagyon kezdetleges alapműveletek használhatóak, az előltesztelő ciklus, elágazás és ugye az alap Textwindow writeline, textwindow read stb ..
2013. ápr. 3. 11:46
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Döntsd el, hogy mit szeretnél:

A.) segítséget kapni, hogy megold a feladatot a saját módodon

B.) megoldatni valakivel a feladatot. Ez esetben jelöld meg, hogy mennyit szánsz a megoldásra!

2013. ápr. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az lenne a legjobb ha valaki megmondaná hogy mit rontottam el a megoldásomban...
2013. ápr. 3. 11:56
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezért javasoltam, hogy töltsd fel valahova a forráskódot!
2013. ápr. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Golan Trevize ***** válasza:
100%
Azt anélkül nehéz lesz megmondani, hogy nem mutatod meg a te megoldásodat.
2013. ápr. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülye :D
2013. ápr. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!