Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hol is kezdjem (folytassam) a...

Hol is kezdjem (folytassam) a programozást?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A minap azon gondolkodtam, hogy miért ne programozhatnék, mert mostanában úgy is unom magam szabadidőmben. Az a helyzet, hogy már ezelőtt programoztam PAWN nyelven( San Andreas Multiplayer ) és úgy gondolom nem kellene mindent TELJESEN az alapoktól kezdeni. Most az a helyzet, hogy nem vagyok teljesen biztos a nyelvben. Én JAVÁn gondolkodtam, mindig is szerettem volna készíteni androidra játékot, hogy aztán villogjak a haveroknak(na meg persze nem csak ezért). Igazából régebben belenézegettem a C# -be, készítettem is egy kérdőív "programot", de aztán rájöttem, hogy ha már C nyelv akkor legyen C++. De ez a terv abbamaradt, tehát most vacilálok C++ és Java közt. Ti mit ajánlanátok? Továbbá tudnátok adni egy kiindulópontot, egy linket ahol vannak leírás szerűségek? pl. Hogyan kezdj bele egy játékba?
2013. márc. 31. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, h C++-t vagy javát válassz, és azt sem, h mennyit tudsz, de itt egy leírás C++-hoz:

[link]

Vagy a olvasd el a "Tanuljuk meg a C++ programozási nyelvet 24 óra latt" című könyvet, esetleg nézz youtube-on tutorialokat.

A javáról pedig fogalmam sincsen, szóval nem tudom, h melyiket válaszd :(

2013. ápr. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pont két olyan nyelvben gondolkozol, ami kezdőknek egyáltalán nem ajánlott. Mindkét nyelv igen veszedelmes fegyver, de egyébként csak az önbizalmad fogják letörni, főleg, mert néhány fórumozó nem kedvesen fog válaszolni.


Abból a megfontolásból ne kezdd ezekkel a nyelvekkel, mert ilyen nyelvhez jó fizetéssel kezdenek munkaerőt. Ugyanis nem fogsz jó tapasztalatot szerezni, ha ezzel kezded a tanulást. Ha más nyelvvel kezdesz, akkor jobban át fogod látni ezeket is, és így lesz esélyed piacképes tudást szerezni.


Tanulási folyamatnak én a C és a Python nyelvet javaslom. A C abból a szempontból sokkal letisztultabb, mint a C++, hogy nincs szükség arra, hogy kilométeres dokumentációkon átrágd magad, hogy megérts egy egyszerű kódot. Kevesebb nyelvi lehetőség kevesebb tanulással jár. Utána már könnyebb lesz "hozzátanulni" a C++-t is. Az algoritmizálás elméleti hátterének elsajátításához javaslom a Python nyelvet: a szép formázást kikényszeríti, viszont ahol lehet, ott segítő kezet nyújt. Ha vele párhuzamosan tanulod a C nyelvet is, akkor a számítógép felépítéséről és működéséről is ismereteket szerzel, ami a későbbiekben nagyon jó alap lesz. Ugyanis ezen tapasztalatok nélkül sohasem lesz belőled C++ vagy Java programozó.

2013. ápr. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 iostream ***** válasza:

"aztán rájöttem, hogy ha már C nyelv akkor legyen C++."


Ez egy nagyon helyes gondolat, de tanulónyelvnek még a C++-t se ajánlom. Inkább Python. Ha már értelmesen meg tudod fogalmazni kódban a gondolataidat, el lehet indulni lefele, és megállapodni a C++-nál.

2013. ápr. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Elkezdtem olvasgatni a Phyton nyelvről és találtam egy dokumentumot az egész nyelvről, ezt fogom követni és e szerint meg akarom tanulni a nyelvet. Köszönöm még egyszer, ha problémába ütközök írok. :)


[link]

2013. ápr. 1. 13:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Jó ötlet. Amúgy hány éves vagy? Mivel szeretnél foglalkozni? Ha rám írsz privátban, akkor szívesen "mentorállak". Tudok érdekes feladatokat adni, mutatni érdekes dolgokat és segíteni ha elakadtál.
2013. ápr. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azzal a nyelvvel kezd, amelyik a legjobban tetszik. Amelyiknek jól néz ki az IDE-je, és szeretsz benne programozni. Ez a legfontosabb szerintem. Hogy csináld, mert szereted és haladni akarsz előre, a nyelv nem igazán lényeges, Objektumokat egy-az-egyben el lehet hagyni amíg nem érzed magad biztosnak benne, amúgy meg persze lesz pár buta kérdésed, de kit érdekel ha hárman hülyének néznek, ha a negyedik jó választ ad a kérdésedre? Ahelyett, hogy a nyelvválasztásnál leragadnál, vesd bele magad bármelyikkel is szeretnéd.
2013. ápr. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 iostream ***** válasza:

Az OBJEKTUMOKAT nem kell elhagyni, az objektum önmagában nem egy veszélyes dolog, minden objektum, ami a memóriában van. Pythonban szemantikailag is minden objektum.

Akkor lehet a nehézség, ha az objektumorientáltságot akarod tanulni.


Egyébként teljesen egyetértek, a legfontosabb, hogy csináld és legyen motiváció (pont ezért nem javaslok soha C-t, és C++-t is csak félve kezdő nyelvnek, nem a gyors sikerélmény a fő jellemzőjük, ellentétben egy scriptnyelvvel, azok közül meg toronymagasan a Python a legjobb általános célra).

2013. ápr. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!