Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik C++ fordítót használjam?

Melyik C++ fordítót használjam?

Figyelt kérdés
Szükségem lenne egy lehetőleg ingyenes C++ fordítóra. Suliban a Turbo C++-t használjuk, de ha jól tudom az nem Free. Valami alternatívát tudnátok mondani? Köszi!
2009. szept. 18. 22:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Válassz!

[link]

:)

2009. szept. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Én ezt ajánlom neked: [link]


Ingyenes, tud magyarul és az iskolámban ezt használjuk.

2009. szept. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Windows alá MingW (DevC is ezt használja, a DevC NEM fordító hanem IDE). Vagy a Visual Studio Express edition-t is használhatod, az is IDE, saját Microsoftos fordítóval, ami az utóbbi időben egészen szabványkövető lett, szóval nem rossz már. És a Studio az egyik legjobb IDE, bár én azt javaslom hogy először szövegszerkesztővel programozz, ne mindenféle összekattingtagós környezettel. Szerezz egy jó szövegszerkesztőt (Notepad2, Notepad++) ami kiemeli a szintaxist, és írd kézzel az egész kódot.
2009. szept. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Amit belinkeltem az tud fordítani is!
2009. szept. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem. A DevC nem tud fordítani. Adnak hozzá egy fordítót, ami tud fordítani, és ezt használja. Sokkal jobb, ha külön a fordítót leszedi, és megtanulja használni, mielőtt projektelni kezd.
2009. szept. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ.

Először én is a DEV-C++-szal próbálkoztam, de valamiért hibát észlel egy amúgy jó kódban: [link]

Persze ki lehet pipálni, hogy az úgy jó, és akkor le is futtatja, csak egy kicsit idegesít, hogy nem tudom minek gondolja hibának (és a pipálásra csak később jöttem rá..)

Én is a Notepad++-t használom, abban megírom a szerintem jó kódot, majd próbálom futtatni és javítani egy fordítóval. Úgy tűnik, hogy a Dev C++ lesz a nyerő, már csak azt kellene meg tudnom, minek jelez hibát a {-nél..?

Köszi szépen!

2009. szept. 19. 12:00
 7/12 anonim ***** válasza:

Először is. A main alakja szabvány szerint

int main(int, char*[])

2009. szept. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Te kevered a programozási nyelveket! Amit írtál az C nyelven van írva, a C++ egy kicsit más. Hogy C nyelven tudj fordítani, azt itt kell beállítani: [link]
2009. szept. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mindegy, mert a main C-ben is int main :) A main paramétereit meg simán el is hagyhatod, nem kell void-ot beleírni... ez C++, nem C ;)
2009. szept. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a segítséget mindenkinek!

Ez C++, ahogy az utolsó szerző is mondta. Egyenlőre a formalitás annyira nem érdekes, első gyakorlaton csináltuk ezt a kis kódot. A lényeg, hogy működjön, még ha nem is a legszebb a felépítése, idővel úgyis megtanulom majd a formalitást is. Kicsit össze vagyok zavarodva, mert még a fősuli előtt elkezdtem tanulni a C Sharpot, erre kiderült, hogy C++ -t használunk. Mindenesetre most a Borland C++ tökéletesen megfelel a célra, ezt használom, később majd beszerzem az M$ termékét. Köszi mindenkinek!

2009. szept. 19. 20:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!