Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyk informatika ág a legkifi...

Melyk informatika ág a legkifizetődőbb (grafika és játékfejlesztés, virusirtók, rendszergazda, szerverek kezelése most és mi várható a jövőben?

Figyelt kérdés
Keresztapum tud segiteni a szerverek kezelésében mert ő kezelei a Mól szervereit és ahogy néztem mondjuk nem túl bonyolult, ha lefagynak akk ujra kell inditsa őket és ahogy láttam pár kattintásal bárhonan el tudja végezni ahol van net a munkahelyére is csak azért jár be mert jó a kaja és 500 ezer forintot kap érte
2013. márc. 25. 09:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
"A munkáltatója fizette ki neki ez egy továbbképzés volt, ki adna ennyi pénzt egy diplomáért :D" ami diplomát ad, annál szemeszterek vannak és szemeszterenként kell fizetni a költségtérítést, nem havonta. Tudtommal hazánkban nincs olyan felsőoktatási intézmény informatikai részen, ahol ilyen drága lenne a képzés. BME-n az MSc ~350 ha jól tudom és az az egyik legdrágább az infósok közül. Egyéb tanfolyamok pedig nem tartanak 2 évig, szóval max többet végzett el, viszont diplomát akkor sem kap ezekre, csak papírt arról, hogy elvégezte. Több sebből vérzik az egész.
2013. márc. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Amugy nem a pénz miatt csinálnám csak tudni akartam h mennyi a fizetése pl egy játékkészitőnek aki grafikával foglalkozik inkább mert engem jelenleg ez érdekel amugy most is matek-infó osztályba járom a második évemet középiskolába és eddig kitünő vagyok infoból meg ugy általába mindenböl most egy két hónapja rááltam jobban a c++ ra a suliba pedig c-nyelvet tanulunk de eddig a suliba még semmi grafikát nem tanultam csak cmd-be vagy állományba kiiratjuk amit kiir a program.
2013. márc. 25. 11:40
 13/19 anti paladin ***** válasza:

Tegnap nem voltak korrektek a válaszok? :)


A jó programozó nemzetközi szinten is hiánycikk. Ha van ilyen indíttatásod akkor ásd bele magad az apuk programozásába, erre tart a piac.

Rendszergazdával, webfejlesztővel és egyéb okj-n is végezhető okosságot végzett emberekkel Dunát lehet rekeszteni. A játékfejlesztés erősen specializált irány, ha jól akarsz teljesíteni, nagyon pengének kell lenned és rengeteg kapcsolatot kell kiépíteni.

Hálózati szakikból szintén sok van (legalábbis nálunk rengeteg volt, kb. 250-ből valami 150-200 fő/évfolyam).

Grafikusi végzettséget sok helyen lehet hasznosítani. De ott van pl. a Cad/Cam, ArchiCad jellegű programokat használó iparág, szintén jól lehet vele keresni.

2013. márc. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anti paladin ***** válasza:
Vagy ott vannak még a mindenféle ic-k programozásán alapuló szakmák, ha ügyes vagy bekerülhetsz jó helyre. Manapság még a kávéfőzőkben is van elektronikus vezérlés vagy még jobb példa az autók fedélzeti rendszere. Ehhez mondjuk inkább villamos mérnöki végzettség passzol.
2013. márc. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"Rendszergazdával, webfejlesztővel és egyéb okj-n is végezhető okosságot végzett emberekkel"


Sajnos ez igaz, viszont itt is a JÓ SZAKEMBEREKBŐL hiány van. :)

Szóval ez sem feltétlenül rossz irány, én pl most csinálom programtervező informatikus MSc diplomámat, de lehet mégis indulásnak egy webes céghez megyek. (Eddig is ilyen helyen dolgoztam.)



Kérdező: oké, hogy te grafikai cuccokat akarsz, de az ALAPOKAT kell elsajátítani előbb. Azokat pedig a CMD-s mókákkal is el lehet.

2013. márc. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Szoftver fejlesztő, abból közel 3 millió hiány van a világon, az évtized végére ez elérheti 80 milliót is, ha nem lépnek.
2013. márc. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Már meg ne haragudj, de előbb tanulj meg írni helyesen és utána kérdezz.

Szerintem meg a keresztapud kamuzik rendesen, hogy szinte semmit sem kell dolgoznia.

De ha nem a pénzért csinálod/csinálnád, akkor miért tetted fel a kérdést?

2013. márc. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Csak kiváncsi voltam h milyen egy jobb informatikus fizetése.
2013. márc. 25. 15:24
 19/19 anonim ***** válasza:

Te komolyan azt hiszed, hogy apád egy havi félmillába kerülő képzésen két év alatt csak ennyit tanult meg, hogy ha "lefagynak akk ujra kell inditsa őket és ahogy láttam pár kattintásal"? :D


Ááá, kész :D


Fogalmam sincs ugyan, milyen képzés volt ez, de egy komoly rendszergazda - nem általános iskolai számtech. tanárokról beszélek persze - ennél jóval több mindenhez kell értsen.

Érted, ezt még egy betanított majom is megcsinálja napi 4-5 banánért, hogy kattint párat, akkor szerinted miért fizetne ezért bárki fél millát?


BTW nem vagyok rendszergazda, a szoftverfejlesztés területén mozgok, és ott lehet keresni akár nettó 7-800ezret is. Persze lehet, hogy rendszergazdaként is, de én azt a területet nem ismerem.

2013. okt. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!