Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek képes lennék-e...

Szerintetek képes lennék-e egy automatizálás és számitógépek egyetemet kijárni, az elmaradásokat bepótolni?

Figyelt kérdés

12. osztályos tanuló vagyok, ám nem matek-infó, hanem természettudomány osztályban (mivel más lehetőség nem volt a mi kis városunk iskolái szintjén). Nagyon jó vagyok fizikából és matekből is, ám nagyon kevés informatikát (programozást) tanultunk az elmúlt években, csupán 2 esztendei Pascal alapra épülnek képességeim. Szeretném automatizálás és számitógép szakon folytatni egyetemi tanulmányaimat, ám gyakran felmerül bennem a kétely, hogy be tudom-e pótolni, nem-e jelent majd problémát az infóban való lemaradásom? Kérlek szépen irjatok véleményt, tanácst, esetleg segitséget, ha van ötletetek.

Köszönöm szépen előre is!



2013. márc. 8. 11:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Képes lennél, erre van az egyetem. Ha felvesznek, akkor minden lehetőséged megvan
2013. márc. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Nem, erre szeretnék menni [link] :D.
2013. márc. 8. 20:06
 13/14 anonim ***** válasza:

Az automatizálás gyökeresen más világ az infóstól, gyökeresen más matematikai alapokkal, és megoldandó problémákkal, algoritmusokkal!


Első dolog, aki automatizálást választ, annak csak minimálisan kell tudnia ezeket a "klasszikus" infós nyelveket programozni. Viszont okoz még neki sok-sok fejtörést a differenciál és diferenciaegyenletek közötti különbségek megértése.


Ez egy merészen más világ, más programnyelvekkel, és probléma megközelítési módokkal. Elsősorban folyamatokkal foglalkozik. Ez állhat vezérlésből és irányításból. Mind a kettőnek külön matematikai kifejező nyelve van.


Ha nincs türelmed, elszántságod, és akaraterőd, akkor gyorsan el fogsz vérezni az alapoknál. Márpedig az egyetemeken az automatika elég erős szórótárgy.


Azt ajánlom első ízben, hogy előbb olvasgass egy kicsit ezen a tématerületen, főleg a matematikai megközelítéseket, mert ezzel nap mint nap kelni és feküdni fogsz.


(egy automatizálást végzett)

2013. márc. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Szerintem nagyon rossz oldalról közelíted meg a problémát. Én idén kezdtem mérnök infón és nagyon sok olyan évfolyamtársam van akiknek gőze sincs, vagy nem volt a progról. Egy-egy megbukott és most újra járja azt a tárgyat, de olyan is van aki átment. (magamról nem írok, mert jó proggal mentem)

Viszont az egyetemek világában mindenki egy dologban ért egyet: Egyedül NEM lehet elvégezni!!!

Barátkozz, ismerkedj. Lesz olyan, hogy nem értesz meg egy tárgyat és ilyenkor kell mások segítségét kérned! Bármi megtanulható gyakorlással. Az első évben az a fontos, hogy ne a bulik meg a szórakozás kapja a hangsúlyt, hanem rengeteg tanulj és vedd fel a ritmust. Ha tényleg komolyan gondolod, hogy ezt szeretnéd csinálni, akkor vágj bele és ennek rendelj alá mindent!

Véleményem szerint mindenképp érdemes, csak tudd, hogy mit akarsz!

2013. márc. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!