Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek képes lennék-e...

Szerintetek képes lennék-e egy automatizálás és számitógépek egyetemet kijárni, az elmaradásokat bepótolni?

Figyelt kérdés

12. osztályos tanuló vagyok, ám nem matek-infó, hanem természettudomány osztályban (mivel más lehetőség nem volt a mi kis városunk iskolái szintjén). Nagyon jó vagyok fizikából és matekből is, ám nagyon kevés informatikát (programozást) tanultunk az elmúlt években, csupán 2 esztendei Pascal alapra épülnek képességeim. Szeretném automatizálás és számitógép szakon folytatni egyetemi tanulmányaimat, ám gyakran felmerül bennem a kétely, hogy be tudom-e pótolni, nem-e jelent majd problémát az infóban való lemaradásom? Kérlek szépen irjatok véleményt, tanácst, esetleg segitséget, ha van ötletetek.

Köszönöm szépen előre is!



2013. márc. 8. 11:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

nem ,

mert masoktol varsz biztatast, az egyetemet neked kell vegig jarni

2013. márc. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Mugen ***** válasza:
Alapvetően az egyetemeken minden ami programozás 0-ról tanítanak. Ettől függetlenül, hogyha nem állsz neki magadtól programozni sürgősen akkor nem lesz egyszerű az egyetem. Én azt javaslom, hogy valamilyen program nyelvvel kezdj el ismernekdni, c, c++ , java ,c# . Ezek közül válassz kedvedre. Persze lehet mással is kezdeni. Nekünk az egyetemen ezeket oktatták.
2013. márc. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Azt a szakot nem ismerem, de mérnök infón elég sok olyan van, akik még életükben nem programoztak. Többek közt én is így voltam. Az, hogy tanultál 2 évig pascalt, az inkább előny.
2013. márc. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak irnám, hogy én nem konkrétan másokat kérek, hogy biztassanak, hanem reális esélyét szeretném látni a dolognak, mivel nincs ezzel kapcoslatban pontos információm. Máskülönben pedig kaptam egy könyvet a matek tanárnőmtől, amely alapszintről kezdi a Visual C++-ban való programozás tanitását. Az remélem hasznomra fog válni egyetemen, persz már ha valamilyen szinten elsajátitom a tudnivalókat :). A fizika és matek tudás előnyt jelent-e az egyetemen?
2013. márc. 8. 12:44
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem előny, hanem elvárás.
2013. márc. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló légyszives azt is indolokd meg, hogy miért nem, tudod nem elég csak magát a tagadást tudnom, kéne az érv is, amiért úgy gondolod, hogy ez nem lehetséges.
2013. márc. 8. 15:17
 7/14 anonim ***** válasza:

nem szamitastehnikai jellegu a kerdes,

a leirasban szep leltart keszitettel a lehetseges tudasosrol,itt pedig azt szeretned megtudni,hogy masok milyen milyen velemennyel vannak a jovodrol


inkabb a motivacio,elhatarozottsag es az akarat fog segiteni


azert nem a valasz ,mert alapreakcio erre a csakazertis


a hugomnal bevalt ..sikeres a palyajan

2013. márc. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Persze, tökéletesen megértem a szempontod, csak az a helyzet, hogy mivel nem vagyok benne, fogalmam sincs hogy mi vár rám, ezért irtam én ezeket mind le. Másrészt meg egy csomó ember már alapból lehetetlennek állitotta be számomra ezt a pályát a programnyelvek tudásának a hiánya miatt. Én arról szeretnék meggyőződni, és azért irtam le mindet, ami itt szerepel, hogy győződjek meg róla, tényleg annyira lehetetlen-e, mint ahogy egyesek beszélnek erről a szakról, vagy csupán csak szállóige, és nem 100%-os megállapitás, amiről azt hiszik, hogy helyes. Nem a motiváció hiányzik, hanem maga az, ami már eleve ezt megelőzi, információk arról, amik rám fognak várni.
2013. márc. 8. 15:38
 9/14 anonim ***** válasza:
el fogsz veszni a reszletekben ..
2013. márc. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

[link]

Ha erre akarsz menni, akkor a matek nem túl lényeges, de fontos, hogy legyen logikus gondolkodásod. Fizika tudásod jól fog jönni, főleg a villanytanos része. Nem kell komolyabb programozás tudás sem, alapoktól fogjátok venni. Ha középsuliban jó tanuló vagy, egy ilyen se fog kifogni rajtad. Nem kell annyira félni tőle.

2013. márc. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!