Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Meg lehet tanulni az iskolai...

Meg lehet tanulni az iskolai képzéssel rendesen programozni?

Figyelt kérdés
A kérdésem alatt azt értem,hogy egy átlagos iskolában tanult programozással lehetek "nagy" programozó?

2013. márc. 4. 17:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
nem
2013. márc. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
kifejtenéd bővebben?
2013. márc. 4. 17:22
 3/12 anonim ***** válasza:
14%

alapnak jo a suli ,de nincsenek nagy programozok :-)

csak zsenik vannak es azoknak nem kell suli,mert a zseni atlatja a kaoszt...

2013. márc. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Hülyeség. Nem ez a probléma. Nem tudom mit értesz "átlagos" iskola alatt, de mondjuk egy középiskolában maximum egy programozási nyelv szintaktikáját és a szemantika kis részét tanítják meg. A programozáshoz manapság ennél jóval több kell. Én azt mondom, egy főiskolai szintű programozói képzés, és mellette rengeteg önálló gyakorlás a legjobb módszer.
2013. márc. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Hozzá teszem, hogy manapság már nem az a programozás, hogy leülsz a gép elé és C-ben megírsz 3000 utasítást. Különböző technológiákat, nyelveket, környezeteket kell ismerni. A legtöbb program például kezel valamiféle adatbázist, vagy épp UI-n keresztül kommunikál a felhasználóval, és még kismillió dolog van, amelyek egymásra hatását és együttműködését illik ismerni.
2013. márc. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
42%
egy -ket spanyol meg torok haverom tuti nem jart fosulira,de ami a fejukben van az allat :-)
2013. márc. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%
Ha középsuliban 4 éven keresztül tanítanak akkor sem leszel olyan szinten, mint akit érdekel és otthon is foglalkozik vele akár csak 1 évet.
2013. márc. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
engem érdekel, próbálgatom tanulni de egyszerűen nem tudom összehozni azt amit akarok :S
2013. márc. 4. 17:59
 9/12 anonim ***** válasza:
Írj privátot és segítek neked.
2013. márc. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%

A középsulis programozás nulla.

Amit mondjuk egy jobb egyetemen (ELTE IK) tanítanak, az szintén csak a jéghegy legcsúcsa, aki innen kijön, annak még köze nincs a programozáshoz.

Itt csak elindítanak az úton, megtanítják az alapfogalmakat, látsz pár nyelvet, és próbálják átadni a gondolkodásmódot. Programozni az első pár munkahelyén fog megtanulni az ember.

2013. márc. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!