Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek milyen fajta...

Szerintetek milyen fajta játékot irjunk 1 pályázatra kb van még rá 1 évünk, hogy megcsináljuk valami egyszerüre gondoltunk nem akarunk mi mw3-at csinálni csak egy laza kis játékot amivel elintézük a biztos bejutást az egyetemre?

Figyelt kérdés
2013. febr. 19. 15:03
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Egyetemre a pályázatok nem sok pontot adnak. Ha én bíra lennék, biztosan az ötleteket figyelném, egy innovatív, érdekes játék, ami odaköt a gép elé sokkal érdekesebb, mint ha a programkód teljesen rendben van, és az idő felében csak optimalizáltak.
2013. febr. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Ugy van hirdetve a pályázat h ha benne leszünk az elsö 3ban ötös átlaggal jutunk be az egyetemre amugy a pályázaton belül van még több kategoria is:

. Oktató programok, amelyek közismereti illetve szakmai tárgyak önálló /konzultáció nélküli/ tanulására alkalmasak.


2. Alkalmazói programok, amelyek a számítógépek széleskörű felhasználását mutatják be. Ebben a kategóriában versenyeznek a szoftvertechnológiai (operációs-rendszer szintű) programok is.

3. Játékprogramok – Ebben a kategóriában a versenyzők saját ötleteik alapján írt játékprogramjaikkal versenyezhetnek. A zsűri elfogad olyan játékprogramokat vagy programrészeket is, amelyeket a pályázó másoktól átvett ötletek alapján fejlesztett tovább. Az a játékprogram is indulhat, amit a versenyző egy, már meglévő játék alapján önállóan fejlesztett, vagy önmaga jelentősen módosított. Ezekben az esetekben fel kell tüntetni az ötlet, ill. a külső program forrását a pályázatban.


4. Megépített (digitális) automata berendezés (hardver) és vezérlése (szoftver).


5. Számítógépes művészeti programok – Ebben a kategóriában, három csoportban, háromféle program versenyezhet:

- számítógépes grafika – egy versenyző legfeljebb 5 pályaművet küldhet be

- számítógépes animáció – egy versenyző legfeljebb 3 pályaművet küldhet be, és az alkotások időtartama nem haladhatja meg a 3 percet

- számítógépes zene (kompozíció, hangzó zeneanyag) egy versenyző legfeljebb 2 pályaművet küldhet be, és a pályaművek időtartama nem haladhatja meg az 5 percet.


6. Számítógéppel támogatott tervezés – Ebben a kategóriában várjuk a különböző CAD programokkal megszerkesztett tervrajzokat, látványterveket, műszaki animációkat.


A zsűri PC kategóriájú gépekre írt programokat fogad el.


A pályázat értékelésénél fontos szempont a program helyessége, alkalmazói programok esetén az emberközeliség, a multimédia és az internetes programoknál a tartalom mellett a látvány.


Az 1-4 kategóriákban a pályázók készíthetnek hagyományos programnyelveken megírt, illetve WEB- alapú pályaműveket. Ez utóbbi esetben a beküldött írásos anyagban jelöljék meg a pályamű Internet címét, esetleg jelszavát.

2013. febr. 19. 15:44
 3/24 anonim ***** válasza:
Az mit takar, hogy 5-ös átlaggal juttok be az egyetemre?
2013. febr. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

1. kérdés: miben tudtok programozni? Enélkül nem sok mindent tudok ajánlani.

2. Mit tudok mondani?

Hát csináljatok egy online játékot egy saját grafikai motorral. Ha meg tudjátok oldani, azzal nagyon odavertek a pályázóknak. Mondjuk ehhez nem ártana c-++ban illetve valahonnan szedni egy kis assamblyt néhány résznél. Bár lehet szólóban c++-ban, de akár java-ban is.

Szükséges ismeret matematikában: mátrixok, és egyéb lineáris algebrai cuccok. pl. projekciós mátrix,mátrix transzponálása, mátrix szorzása, mátrix invertálása.

2.) Írjatok egy sima fps játékot unity-s motorral, ehhez c#-ban vagy javascriptben kell tudnotok programozni. Illetve 3d modellező programot kell használnotok( igaz az 1-es pontnál is bl a blindet)

Ezek elég komoly feladatok, de megoldható ha van egy évetek rá, de ha jól megírt kódot csináltok, és jól működik látszódik, hogy komoly matekot használtatok a kialakításakor, a kód jól van optimalizálva adott erőforrásra, akkor esélyes, hogy bejudtok, de közben készüljetek más módon is az egyetemre. Nem hinném ez az egyetlen mód rá.

2013. febr. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Milyen pályázat ez, mert ilyenről én konkrétan még nem is hallottam. (Törvényileg sem tudom ez mennyire állja meg a helyét.)
2013. febr. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Maximum 100 pontot adhatnak:)

Kérdéses ettől még hogy felvesznek-e.

2013. febr. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Mindanyian info szakon vagyunk a suliban c++t és c-t tanulunk önszorgalombol elkeztük a javát is. Fotoshophoz php hoz is értünk na meg html-hez.
2013. febr. 19. 18:23
 8/24 A kérdező kommentje:
Amihez nem nagyon értünk szerintem a grafika c++ ban eddig ezeket tanultuk Alaptipusok , változók konstansok, operátorok kifejezésel, az utasitások for if stb.., sztringek, tömbök, strukurák, állományok, most tartunk a fügvényeknél void meg ilyenek de ha valami ezeken kivül kell még a játékprogramozáshoz c böl vagy c++ ból azt megtanuljuk van pár könyvem egyetemi anyagokról is.
2013. febr. 19. 18:30
 9/24 A kérdező kommentje:
na meg javához is értünk 1 cseppet de ha kell ezt is megtanuljuk mert van 1 csomó könyvem.
2013. febr. 19. 18:32
 10/24 A kérdező kommentje:
Ja és az egyetem magánegyetem nem állami azért csinálhat ilyen pályázatokat.
2013. febr. 19. 18:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!