Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ez mit jelent (forráskód)?

Ez mit jelent (forráskód)?

Figyelt kérdés

function() {

if ('true' === $.cookie('playlist') && undefined !== $('#video_playlist .highlight[data-pk="' + $('#post_content').data('pk') + '"] > a').attr('href')) {

setTimeout(function() {

playVideoPlayer();

}, 2000);

} else {

$.cookie('playlist', 'false', { expires: 7, path: '/' });

}

}

az if első része érdekelne



2013. jan. 30. 21:08
 1/6 A kérdező kommentje:

arra rájöttem, hogy egy linket készít.

a data-pk értékét tudom, de a többit nem.

2013. jan. 30. 21:09
 2/6 anonim ***** válasza:

Az if gyakorlatilag csekkolja, hogy egyrészt a 'playlist' cookie true-ra evaluál-e (azaz létezik), másrészt pedig egy specifikus "a" elem "href" attribútuma a weboldalon nem undefined (azaz van értéke). Erre a specifikus elemre egy dinamikusan összeállított CSS-szelektorral hivatkozik a kód (ami amúgy jQuery), és csak akkor hajtja végre a blokk tartalmát, ha mindkét fenti kondíció teljesül. Ez pedig maga a szelektor, amivel az oldalon a megfelelő "a" elemet kiválasztja, aminek a "href"-jét ellenőrzi:


#video_playlist .highlight[data-pk="' + $('#post_content').data('pk') + '"] > a'


Ez így tiszta, vagy ennél bővebb kifejtést kérsz? Ha nem tiszta, mondd, hogy mi nem az, és pontosítom.

2013. jan. 31. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Közben visszapillantottam ide, és rájöttem, hogy az if első része alatt a blokkon belüli részt (is?) érted. Ha így van, akkor az előző válaszomhoz még hozzá jön az, hogy ha a kondíciók teljesülnek, akkor egy 2 másodperces késleltetéssel a kód végrehajtja a playVideoPlayer függvényt, aminek a tartalmáról már nem tudunk semmit ennyi kód alapján. A kódban valahol ott van ez a függvény definiálva, ha annak a tartalmára is kíváncsi vagy, másold ide.
2013. jan. 31. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi !

így már értem!


még annyi ,hogy a data-pk és data('pk') közti különbség mi?

2013. jan. 31. 10:52
 5/6 anonim ***** válasza:
A data-pk="..." itt egy egyedileg megadott (tehát nem sztenderd) HTML-attribútum, a data('pk') pedig a jQuery data() függvénye meghívva a "pk" elnevezéssel ellátott adatra.
2013. jan. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi
2013. jan. 31. 16:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!