Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Netbios megosztások érzékelése...

Netbios megosztások érzékelése javaba/c++-ban. Hogy lehet?

Figyelt kérdés

Hogy lehet netbios megosztásokat detektálni egy hálózatban.

Akinek nem tiszta a Netbios megosztások ugyanazok mint a fájlmegosztások LAN hálózatbeli gépek között. Nekem mindegy, hogy c++, vagy java nyelven van,de azért érdekelne, hogy lehet ezt megtenni. Az szerintem nem megoldás, hogy végignézem minden hálózatbeli gépnek a 139-es portját, mert az szerintem egy kicsit erőltetett, és mellesleg nem túl legális módszer szerintem. Másrészt ettől még nem tudom( illetve csak windows-os vagy linux-os parancsokkal tudom megnézni, hogy mi van megosztva a LAN hálózatban. Segédparancsok nélkül mivel lehet megnézni a LAN megosztásokat? Szükséges kimeneti paraméterek: gép ip címe, megosztott mappák. illetve az, hogy nyitott vagy jelszavas a megosztás.



2013. jan. 30. 16:44
 1/1 anonim ***** válasza:

"végignézem minden hálózatbeli gépnek a 139-es portját"


Márpedig ez a legegyszerűbb és célravezetőbb megoldás.

Ha "segédparancsod már van", akkor pedig nem kell nem kell feltalálni a spanyol viaszt, használd annak a konzolos kimenetét és azt dolgozd fel. Egyszerűbb és működőkepés megoldás.


De tuti van valami lib erre is már, vagy keresd meg a hozzá tartozó szabványt és implementáld.

2013. jan. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!