Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy kezdőnek milyen nyelven...

Egy kezdőnek milyen nyelven érdemes elkezdeni programozni?

Figyelt kérdés

VB és Pascal nem érdekel.

C, C++, C#, Java, VB.NET ezek közül melyiket érdemes megtanulni? vagy esetleg valami más?



2013. jan. 22. 23:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, mi a célod. Ha nincs kitűzött cél vagy egy projekt, amihez megoldást kell választani, akkor erre a kérdésre nem lehet válaszolni. Minden programnyelv csak egy eszköz, nem varázsnyelv. Mindegyik jó választás valamire és rossz valami másra.
2013. jan. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Python, mert megtanít rendesen tördelni is a kódot, nem egybefosott átláthatatlan kódokat fogsz írni, ha mást is szeretnél.
2013. jan. 23. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
0%
Egyertelmuen C, szinte minden mas nyelv erre epul.(bar ez nem OO nyelv)
2013. jan. 23. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anti paladin ***** válasza:

Szerintem is C. Egyszerű, átlátható, használható.

Ha az már megy, megvan a programozás logikája, C++.

2013. jan. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 iostream ***** válasza:

"Egyertelmuen C, szinte minden mas nyelv erre epul.(bar ez nem OO nyelv)"


Lol nem. Nagyon kevés használt nyelv épül a C-re, ilyen a C++ és... és kb ennyi. Van egy csomó nyelv, aminek C-szerű szintaxisa van, na az viszont már egy egészen más kérdés.


"Szerintem is C. Egyszerű, átlátható, használható."


Lol2.

A C egyszerű? Talán, attól függ hogy definiálod az egyszerűt. Primitívnek biztos, hogy primitív, kevés nyelvi eszközből építkezik.

A C átlátható? Próbáltál már C programot átlátni? Pont mivel egyszerű eszközökből építkezik, nagyon kusza és összetett építményeket kell építeni egyszerű problémákhoz is, ami meg még nagyobb gond, hogy szinte mindent megenged, ezért szinte mindent el is követnek benne. Pl a függvényekben lefoglalt erőforrások felszabadítására ugye a legjobb módszer az egy return / függvény, ezt pedig összetettebb függvényeknél csak goto-val lehet megoldani. Hibakezelni próbáltál már C-ben?

A C használható? Nyílván, hiszen használják. De ha megméred, hogy egy problémát milyen gyorsan lehet lekódolni C-ben és bármi más magasszintű nyelvben, a bármi más fog nyerni. Nem véletlenül nevezik a C-t középszintű nyelvnek, épp csak egy kicsit van az assembly fölött.



Tanulónyelvnek semmiképp nem javaslom a C-t, mert rengeteg dolog van benne, amire figyelni kell, ami nehezíti a kód írását, és elvonja a figyelmed a lényegről. Akkor már inkább Python.

2013. jan. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem egy szkript nyelvvel érdemes kezdeni, sokkal hamarabb lesz sikerélményed - csak a javascriptet kerüld el, eszméletlen gusztustalan. Python egy jó alap lehet, megszokod, hogy szép kódot írj, és nagyon gyorsan lehet vele haladni(2-3 hét aktív tanulás után már össze lehet hozni benne valamit, ami komolyabb a hello world nél).
2013. jan. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A JavaScript egy nagyon szép nyelv, csak tudni kell használni. És rendkívül dinamikus, nagy szabadságot ad, ami néhányaknak túl nagy is. Akit a web érdekel, annak kötelező.


Egyébként kapásból én is a Pythont javasolnám, mert az meg szerelem első látásra. :)

2013. jan. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ugyan már.

C++ kezdhetsz nyugodtan.

Nem annyira vésze mint azt ahogy egyesektől hallani.


Én is azzal kezdtem.

2013. jan. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A te kínálatodból C# vagy Java. Egyébként Python.
2013. jan. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
0%

C vagy C++, nem veletlen haladnak ilyen sorrendben pl. a muszaki egyetemen is.

Persze ezekhez fel is kel szedni a tudast, nem eleg ganyolni.


Aki C-ben meg goto-t hasznal annak a velemenyere jobb nem adni.

2013. jan. 24. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!