Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++ struktúra sorba rendezése?

C++ struktúra sorba rendezése?

Figyelt kérdés

Olyan kéne nekem hogy van ez a struktúra és először jegy,majd azon belül névsor szerint kéne sorba rendezni. ennyi van meg csak:

int i, j, n, a, b;


struct tanulo

{ string nev;

int jegy;

};

cout <<"Hany tanulo van az osztalyban?\n";

cin >> n;

cin.get();

tanulo osztaly[i];

for(i=0; i<n; i++)

{

cout << "\n Kerem a(z) " << i+1 << ".tanulo nevet:\t";

getline(cin, osztaly[i].nev);

cout << "\n Kerem a(z) " << i+1 << ".tanulo jegyet:\t";

cin >> osztaly[i].jegy;

cin.get();

}


2013. jan. 7. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
csak én nem értem mit akarsz csinálni?
2013. jan. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ez amit írtam beolvas n darab tanulót, majd őket a jegy alapján növekvő vagy csökkenő sorba kell rendezni, majd utána a sorba rendezettet még nevül alapján is sorba kéne rendezni.
2013. jan. 7. 17:17
 3/9 anonim ***** válasza:
én csak annyit látok, hogy beolvasod az nbe a tanulók számát, és i elemű tömböt csinálsz
2013. jan. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 iostream ***** válasza:
std::sort a barátod.
2013. jan. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
kösz... fogalmam sincs hogyan kéne vmi segítséget pls
2013. jan. 7. 17:40
 6/9 anonim ***** válasza:
2013. jan. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nekem vmi egyszerű kezdő megoldással kéne megcsinálni a programot.
2013. jan. 7. 19:22
 8/9 anonim ***** válasza:
2013. jan. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha jól értem a kérdést akkor az a feladat, hogy jegy szerint növekvő vagy csökkenő sorba kell rendezni a struktúra tömböt és ha van 2 vagy több azonos jeggyel rendelkező elem akkor azokat név szerint kell rendezni.


Mindegy milyen rendező algoritmust használsz mivel a probléma mérete nem adja ki az egyes algoritmusok közötti sebesség különbséget.

Ha azt érted kezdő megoldás alatt, hogy nem előre implementált rendező algoritmust használsz, akkor egyszerűen írd meg valamelyiket.


Elvben hogy kéne működnie:

Kell egy struktúra típusu ideiglenes segédváltozó a cseréhez(tanulo tmp)

Majd ciklussal(ciklusokkal) végigmész a tömbön, egy kiválasztott elemet összehasonlítasz a többi elemmel attól függően hogy növekvő vagy csökkenő sorba szeretnéd rendezni, ha a jegy alapján egyenlőséget tapasztalsz akkor megvizsgálod a nevet is és aszerint rendezel, ha ez is egyenlőséget ad akkor a bemeneti sorrendet hagyod meg (ettől lesz stabil rendezés)


A segédváltozóra azért van szükség, hogy ne az egyes adattagokat cseréld, hanem struktúra tömb elemeit.

2013. jan. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!