Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen játék készítő programot...

Acsricsi kérdése:

Milyen játék készítő programot tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
És úgy írjátok le lécci hogy hogy kell használni. Sosem csináltam még ilyet. Azért szeretném hogy elmagyarázzátok. Ha nem nehéz akkor mmorgp-s játékot szeretnék. De ha nehéz akkor nem kell olyan. Elég akkor ha olyan hogy hasonlítson a Far Cry-hoz

2013. jan. 4. 19:26
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
73%

Először is válasz a kérdésedre:

Én Unity-t használok, az egyszerűen szkriptelhető, akár több nyelven is(c#/javascrtip stb) egyszerű kezelni, tud dx11-et, és ingyenes.

Másodszor, mivel fogalmad nincs a programozásról, így javasolnám a c nyelvvel való megismerkedést, azzal az alapok (stringkezelés,szintaxis stb) nagyon jól elsajátíthatók. Ha ez megvan, térj át egy objektumorientált nyelvre, (java/c++/c#) abban már írhatsz egyszerű játékokat, könnyen(torpedó, kártyajátékok...) akár karakteres, akár grafikus felületen.


MMORPG-t pedig szerintem felejtsd el, ahhoz bőven kevés egy ember még úgy is, ha komolyan foglalkozik a témával.


Megpróbáltam a hozzászólásoktól elhatárolva, végre egy értelmes válasszal előrukkolni :)

Üdv

2013. jan. 5. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Ha már a programozásnál tartunk, akkor a C# a legérdemesebb, mert az Unity3D-t lehet C#-el szkriptelni, és ahogy az előző elmondta, az nagyon jó, csak fizetős a platformfüggetlen változata....
2013. jan. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat :) Inkább hagyom ezeket :) Ha majd tanítanak ilyet a suliban majd akkor visszanézegetem a válaszokat:). Köszi mindenkinek.
2013. jan. 5. 09:46
 14/23 A kérdező kommentje:
De végülis rákeresek a neten a programozásra elolvasgatom és több helyen is nézegetek és megtanulom és majd akkor :)))
2013. jan. 5. 09:48
 15/23 anonim ***** válasza:

A suliban nem fognak a word-nél nagyobbat mutatni...

Ha tudsz elég jól programozni pillanatok alatt megírsz egy engine-t (na jó, azért nem annyira rövid idő alatt...). Ha megtanultad a programozás alapjait egy úgynevezett API-t kell keresned, amivel grafikát tudsz vinni a programodba, így készül a játék is.

Remélem nem sok a helyesírási hiba, meg, hogy valamennyit sikerült segítenem.

2013. jan. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Azért az iskolákban is a nagyon-nagyon alapokat megtanítják. (Már ahol.)


Kezdésnek az sem rossz, de a netről is elég jól el lehet sajátítani az alapokat.


A C# jó nyelv, de kezdésnek talán nem biztos, hogy egy tisztán objektum orientált a legjobb. Akár el lehetne nézelődni a Python irányába is. Az egy elég kellemes, jól tanulható scriptnyelv és elég sok mindent meg lehet vele csinálni. (Ráadásul szinte az összes platformra van hozzá interpreter.)

Egy kicsit nagyobb falat de a C/C++ irányvonalon is el lehet indulni.


De bármit is választasz, játékot még egy jó darabig nem fogsz tudni csinálni vele.

2013. jan. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"Ha tudsz elég jól programozni pillanatok alatt megírsz egy engine-t"


ahogy azt móricka elképzeli :)

2013. jan. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

16 -os:

Unoka nagybátyámék gimnáziumban programozó tanárjuk volt, de power point-al kínlódtak 17-18 évesen is.

A C# kezdőknek szerintem kiváló nyelv (nekem az volt a legelső nyelvem - amiben megtanultam az alapokat). Az objektumorientált dolgokkal nem szabad az elején foglalkozni, és akkor no-problem (osztályok, objektumok, stb., csak alapok).

2013. jan. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Azért egy tisztán objektum orientált nyelvben kihagyni az objektumokat elég érdekes dolog. :D
2013. jan. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

hagyd már, gyilkos gamer hatodikos

szerinted?

2013. jan. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!