Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen játék készítő programot...

Acsricsi kérdése:

Milyen játék készítő programot tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
És úgy írjátok le lécci hogy hogy kell használni. Sosem csináltam még ilyet. Azért szeretném hogy elmagyarázzátok. Ha nem nehéz akkor mmorgp-s játékot szeretnék. De ha nehéz akkor nem kell olyan. Elég akkor ha olyan hogy hasonlítson a Far Cry-hoz

2013. jan. 4. 19:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Régen nekem is MMORPG volt a célom, de rájöttem, hogy a sima FPS játék jobb. Nem úgy tűnsz mint aki tud programozni, úgyhogy az FPS Creator-t ajánlom neked, van egy demo verziója ami nem tud kész játékot, csak FPS Creator mapot készíteni, de tudsz rá objektumokat letölteni a hozzácsatolt downloader-rel. Ha wtf módon mégis tudsz programozni, akkor a te szinteden vagyok...
2013. jan. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Ha számítás technikában nem a hülye paint-el, meg a Word-el kínlódsz, akkor UDK, vagy Cryengine 3 (egy kicsit bugosak).

Nekünk most a suliban (6.osztály ~ általános iskola) a paint-et oktatják, egyik ismerősöm 5.osztályban Basic-ben tanult programozni ÁLTALÁNOS iskolában..

2013. jan. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Én 7. osztályos vok de nekünk ilyet nem tanítanak csak hogy készítsünk powr pointba szöveget meg ilyesmi hogy formázzuk meg. Na én számtekbol kitűnő vagyok. Csak az a baj hogy én az ilyen dolgokat nem értem. És ki szeretnék 1 ilyen dolgot próbálni hogy hogy is lehet ilyet készíteni.
2013. jan. 4. 19:55
 4/23 anonim ***** válasza:

FPS Creatorral jól lehet szórakozni valóban, esetleg még a Game Makerrel is lehet próbálkozni.


De ezek azért elég messze vannak egy "igazi" programozástól. (Bár mind a kettő elég jól scriptelhető.)


MMORPG-t elég sokan akarnak kezdésnek, de inkább felejtős a dolog.

2013. jan. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

ez nem így működik, ezt nem fogod tudni megcsinálni


(elsőnek jobban kifejtettem a mondanivalómat, de azt törölték :) )

2013. jan. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Uh, ahogy elnézem nagyon nagy eszek vannak itt. :)

Az első lépés a motor kiválasztása. Mivel nem értesz hozzá, ezért már egy meglévőt kell használnod. Ezek közül én a source-t ajánlom. Hammer editor - SDK részlegével készíthetsz mapot. Ez viszonylag egyszerű. Ha ez megvan le kell fordítani, így kapsz egy bsp kiterjesztésű fájlt. Ezt betöltöd egy akármelyik source-os játékkal, és máris megvan a saját "játékod". Ha mélyebbre akarod ásni magad, vannak rá külön programok, amivel külön telepítőt csinálsz kizárólag az adott map-hoz és a hozzá tartozó fegyverekhez, tárgyakhoz. így kapsz egy külön telepítővel rendelkező, saját source motoros játékot. Ez egy nagyon kezdetleges, és alap játékkészítési módszer. De véleményem szerint ez elég kezdésnek, valamint bőven kielégíti az igényeidet. Majd nem lesz ekkora kedved hozzá, mikor hetekig ülsz fórumok előtt, hogy 1-ről a 2-re juss. :) Ha semmit nem konyítasz hozzá, akkor azzal kezd amit írtam. Sok siker!

2013. jan. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Jó jó, de ez a map és fegyver csere közel sincs köszönő viszonyban sem a játék készítéssel.

Ez pálya készítés és nem játék.

2013. jan. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

7.! Ha képtelen vagy írni egy saját motort, és egy már meglévőt használsz, akkor mit vársz?

- 6-os voltam

2013. jan. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Azért ég és föld egy map elkészítése és egy játék motor használata.
2013. jan. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

6-os nagyon nagy ész vagy :D


"Ha semmit nem konyítasz hozzá, akkor azzal kezd amit írtam"


inkább a programozás alapjaival kezdje, ne azzal, amit te írtál..

2013. jan. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!