Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programozás matekkal megoldh...

A programozás matekkal megoldható?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy van esélyem, hogy a matekot szeretem meg tudom is, de a programozást csak pasclat tanítottak azt se valami magas szinte, és hogy az egyetemen a debrecenin megtanítják e nekem, nem kell félnem? Őszinte leszek egy kicsit félek hogy nem fog menni. Szerintetek nem lehetetlne, megtanítjk velem?
2012. dec. 31. 09:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha a matekben a mátrix-okat vágod, akkor sok baj nem érhet.

A másik hogy álj neki valamilyen értelmesebb programnyelvnek, pl c vagy java. Ha magadtól tanulsz, akkor biztosan könnyebben érsz el eredményt:)

Szerintem meg menni fog, és nem lesz gond.)

Nem mintha lebecsülném a pascal-t hisz én is abban kezdtem, de azért már leáldozott az ideje. Az egyetemen úgyis c-vel fogják kezdeni. Emiatt tanácsoltam:)

2012. dec. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én mindig azt mondtam programozóként, hogy aki nem rendelkezik logikával, nehéz felfogású, annak nincs jövője ebben a szakmában.


Mikor ki kell találni, hogy az igényeknek megfelelően, hogyan programozz, néha csak csupa logika, hozzáértés mellett. Jah és összpontosító képesség se árt. Néha volt olyan hogy én is gondolkoztam annyi részen, hogy sose tudtam melyiket is akarom most csinálni.

2012. dec. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A matek tényleg megy, meg van is logikám, legalábbis én így érzem. egyedül attól félek, hogy mivel nincsen hatalmas rutinom ebben a programozásban, hogy az egyetemen egyből szó szerint belevágnak a lecsóban, és kihullok a programozási rész miatt.

2012. dec. 31. 12:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Nyugi, eléggé az alapoktól szoktak indulni.
2012. dec. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

nah rendben. Köszönöm.

Akkor kezdek megnyugodni hogy van esely. Meg szerintem vannak olyan emberek az egyetemen is akik ugy jelentkeznek oda hogy nem megy nekik a programozas.

2012. dec. 31. 13:33
 6/6 Rain^ válasza:
Egyetemen valószínűleg C-t, Java-t vagy C#-ot fognak oktatni. Ha magabiztosan akarsz elindulni az egyetemre a proggal kapcsolatban akkor a következőket érdemes átnézned: típusok, tömbök, ciklusok, metódusok. Ezeket az elején kezdik el tanítani szóval ha ezeket tudod akkor az elején nem tudnak kiszórni( egy kevés plussz időt nyersz )
2013. jan. 8. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!