Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programozási nyelvnek...

Melyik programozási nyelvnek van jövője és van pénz benne?

Figyelt kérdés

Hello!


Kezdtem PHP-val, erre kiderült hogy nem fizetik meg a PHP programozókat.

Valójában annyi nyelvet látok, hogyn em tudom, melyiket éri meg tanulni. Nyilván először valami cégnek akarok dolgozni, hogy legyen tőkém és ehhez valami keresett és időtálló nyelv kellene.


Mindegy, hogy webes vagy programnyelv.


2012. dec. 23. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Hello!


Az a legjobb, ha megtanulod az összes fontosabb programnyelvet, melyek a következők: C++,C#,Java,PHP,Perl,Piton.

2012. dec. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Ha egyszer megtanulsz normálisan programozni (ismered a főbb algoritmusokat, megvannak a matematikai alapjaid, tudsz algoritmikusan gondolkodni, ismered az objektum orientált programozás alapfogalmait stb. stb.) akkor onnantól kezdve bármilyen programozási nyelvet el tudsz sajátítani maximum néhány hét alatt. Természetesen ezért meg kell dolgozni, de innentől kezdve technikák jönnek, technikák mennek, de te gyorsan tudsz mindig alkalmazkodni az új helyzethez és így leszel igazi programozó, nem úgy, hogy egy nyelvet ismersz és annyi. Egyébként ha rám hallgatsz .NET-et tanulsz (C#, ASP.NET stb.) vagy C++-t.
2012. dec. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"nem fizetik meg a PHP programozókat"


Dehogynem, megfizetik azokat is.

De előző jól mondja, ha a programozói szemléletmódot megszerzed, akkor nyelvtől függetlenül fogsz tudni dolgozni. (A programozási nyelv csak egy eszköz amúgy is.)


Egy fontos dolog van még. Ha csak a pénz miatt akarsz programozónak menni, akkor inkább felejtsd el az egészet és nézz más munka után!

2012. dec. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

Van itt azért sok benézés, meg tévedés..


1. "Mindegy, hogy webes vagy programnyelv."

Programnyelv létezik, webes nyelv nem. a PHP egy programnyelv, mint az összes többi, csak épp a webprogramozás területén a legelterjedtebb.



2. "Az a legjobb, ha megtanulod az összes fontosabb programnyelvet, melyek a következők: C++,C#,Java,PHP,Perl,Piton."

Először is, nincs olyan ember, aki ezt mindet magas szinten ismerné. Másodszor, a Perl az rohadtul nem fontos programnyelv, dolgoztam már jópár évet jópár helyen, sokféle környezettel/nyelvvel találkoztam már, és eddig egyetlen egyszer!! volt egy olyan ügy, hogy egy Perl scriptet kellett kijavitanom. Inkább akkor Javascript. Pitonra(ami valójában Python) ugyanez áll, talán egy hangyaf-sznyival népszerübb, mint a Perl.


Amit mindenképp megtanulnék legalább alap/közepes szinten, az a C++, ezt tanitják is minden főiskolán/egyetemen, és nem véletlenül. Szintaktikailag nagyon sok nyelv erre épül(JAVA, C#, JS, PHP stb.), már csak ezért is fontos elsajátitani, mert ha elkezdesz JAVA-zni, vagy C#-ozni, nem kell az ilyeneket guglizni, hogy hogyan irsz ciklust, if-et, switch-et, stb.


Viszont nativ C++-ban már viszonylag kevés helyen dolgoznak, ezért a következő lépésként két irányba lehet(érdemes) elmenni:

-JAVA

-valami .NET-es nyelv, leginkább C#


Mindkettő managelt nyelv, a JAVA elvileg platform-független, persze Windows-ra nincs az az állat, aki JAVA-ban akarna programozni, igy ez csak elvi lehetőség, valójában inkább Linux(de lehet hülyeséget mondok, és nem Linux, hanem valami más, ebben a világban nem vagyok otthon) + Mostanában az android felfutásával mobiltelókra is nagyon elterjedt nyelv.


.NET: a JAVA-s runtime megfelelője csak Windowsra(igen, tudom, van runtime Linuxra is, de dolgozzon vele, akinek két anyja van:)), Microsoft gyártmány, Windowsra ebben érdemes dolgozni. Több nyelvet is támogat, pl. VB .NET, C#, C++.


Azért ezt a kettőt emlitem, mert mind a JAVA, mind a C# pl. általános célú nyelvek, mindkettőben lehet desktopra, mobilra, webre fejleszteni, igy mindkettő jó választás, és eléggé elterjedtek is, tehát tutira nem maradsz munka nélkül ezekkel :)


És persze választhatod azt is, hogy már a kezdetektől valami nagyon speckó irányba indulsz el, pl. C/assembly, ezzel is jól lehet keresni, de viszonylag kevés helyre keresik ezeket, és nagyon jónak kell lenned, hogy az ilyen helyekre felvegyenek. Úh. ezt annyira nem javasolnám.

2012. dec. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek.

Nem csak a pénz miatt akarok programozónak menni, hanem mert érdekel. Jelenleg webes dolgokkal foglalkozom(html,css,Jscript) tehát ilyen alap dolgok egy alap honlaphoz, kevés PHP-t tudok, kb egy adatbázisba mentés meg e-mail küldés, tehát semmi komoly és szeretnék rendes programozóvá válni, tovább lépni a honlapkészítéstől.


Akkor első szempont a programozói gondolkodás elsajátítása, mellette pedig egy C# tanulása az alapoktól, ha jól értem.

2012. dec. 23. 19:23
 6/7 anonim ***** válasza:
A fő nyelvek: a C++, a C# és a Java, de az Ada is jön fel. Egy szkript nyelvre mindenképpen szükség lesz.
2012. dec. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
szkript nyelvre? Javascript?
2012. dec. 24. 12:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!