Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy lehet személyi linkes...

Hogy lehet személyi linkes böngészős játékot készíteni? Mint pl Bitefight.

Figyelt kérdés

Sajnos nem tudtam jobban összefoglalni, a kérdés nem ilyen egyszerű. Természetesen tudom, hogy nem egyszerű dolog és komoly alapismereteket igényel, azonban érdekelne, hogy hogy kéne elindulnom. Ha jólsejtem PHP nyelvben való programnozást igényel, a programozás alapból nem áll messze tőlem, C++t tanultam már, a PHP se annyira más nyelvezetű ha jól tudom... Nomindegy, elég a rizsából, a lnyeg; az érdekelne, melyik könyvvel kezdjem el a PHP-t? Lehetőleg adjatok valami ebook letöltési linket is, bár nem katasztrófa ha nincs. Az alapokkal csak minimálisan vagyok tisztában, szöveg kiírása, változók, stb... Ezenkívül, milyen pakkot kéne letöltenem, ami egyszerre feltelepíti apacheot php5öt mysql stb? Egyébként mennyire bonyolult egy ilyen játék? Sajna adatbáziskezelésről még semmit nem tudok, de ismerőseim szerint nem nagy munka (mármint a programozási része). Tudom, hogy nem kevés idő lesz megtanulni, de jólenne egy kis motiváció.. kösz előre is.


Ui: Fikázás nem kell, köszi


2009. aug. 17. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha C-t tudsz akkor PHP menni fog.


Könvek:

PHP5 24 óra alatt

PHP for dummies

Christian Wenz - PHP phrasebook (ez kivonat)

Illetve online, a hivatalos referencia is a php.net-en


Objektum orientált progromozásig meg se állj, nekem 2 napomba telt mire felfogtam, de most mindent objektumokkal akarok megoldani, mert máshogy nem tudom. Ráadásul az életem is egyszerűbbé tette.


Nem árt ha kis Javascriptet is hozzátanulsz, illetve CSS-t. Vagy szervezel rá egy csapatot. Egyedül lassan és nehezen fog rá menni. Gondosan meg kell rervezni minden részletet, stb ...

2009. aug. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
PHP feketekönyv ami még szóbajöhet, ez már advanced.
2009. aug. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hat bizony az ilyesfajta jatekok eleg osszetettek. Hasznalj WAMP-ot (ha windows-ban fejlesztenel, de van meg LAMP,MAMP is), abba megtalalsz mindent ami a kezdeshez kell. Gondold at rendesen mielott nekivagsz, tervezd meg az adatbazist, a jatekod felepiteset. Nincs azzal semmi baj, ha rogton egy nagy dologgal kezded, en is igy tanultam meg. Proghu, weblabor-on szerintem megtalalsz minden segitseget, ami kell. Sok sikert :)
2009. aug. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 2xSü ***** válasza:

1. Hogy a PHP-t hogyan tudod megtanulni, az szerintem eléggé szubjektív. Én például mindent forráskódok, scriptek tanulmányozásával tanultam meg az egészen alapokat, onnan meg referenciakézikönyvből mentem tovább. Van, aki a könyvekre esküszik, van aki az oktatóvideókra. Viszont gyakorlás nélkül nincs tanulás, tehát biztosan szükséged lesz, hogy bizonyos dolgokat kicsiben próbálj ki.

2. Tanulmányozd a következőket:

- URL paraméterátadás és PHP kapcsolata. ($_GET, $_POST, $_REQUEST és társaik.) (Úgy alapvetően ismerni kell, hogy hogyan is zajlik egy oldallekérés a szerver és a böngésző között.)

- Munkamenetek (session_start() és társai)

- Szerver oldali adattárolás. (MySQL, vagy szövegfájlok) (Szövegfájlokkal dolgozni talán első ránézésre egyszerűbb megoldás, de lassabb, bizonytalanabb is. SQL-t érdemes kicsit tanulmányozni, tényleg nem annyira ördöngős.)

- És ami a legfontosabb: Biztonság! Több oldalról is: csalások kiszűrése, bosszúállások kiszűrés, adatvédelem, hackertevékenység kiszűrése. A leggyakoribb hiba a XXS támadások elleni védtelenség szokott lenni. Lásd: a < script>alert('Hehehe')< /script> nevű felhasználókat...


(Apropó. Teszteljük már a gyakorikerdesek.hu-t is :-) : 1+2=<script>document.write(1+2);</script> )

2009. szept. 1. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!