Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudok php -ban tömb...

Hogyan tudok php -ban tömb elem duplikációt kezelni?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy Minecraft szerver toplistát akarok csinálni, és van egy tömböm így néz ki.


[link]


Át akarom átalakítani ez a tömböt egy másikká olyan módon, hogy minden elem marad kivéve az online_players, helyette avarge_players lenne. Ha egy ip cím mondjuk 10 szer szerepel a tömbben akkor az online_players értékek átlagolódnak ügye olyan módon összeadom a 10 számot és elosztom 10 el.


A kérdésem az programozástechnikailag milyen módszerek vannak. Hogyan tudnám szétválogatni az ip címek alapján, és átlagolni? Nem kell pontos kód elég egy elvi magyarázat én utána nézek. Amit nem tudok megoldani a tömb kezelése az ip címek alapján.



2012. okt. 27. 22:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Én első ránézésre úgy csinálnám, hogy egy ciklussal végigmegyek az értékeken és egy külön tömbbe kigyűjteném a címeket úgy, hogy ha még nem szerepelt az új tömbbe, akkor felveszem 1-es értékkel mellette, ha pedig már szerepelt, akkor csak a mellé rendelt értéket növelem eggyel.

Ezt megoldhatod 2D-s tömbbel, vagy akárhogy, ahogy tetszik.

2012. okt. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hogyan vizsgálod hogy szerepel e benne? A $value1 az a tömb amit az előbb linkeltem.


function avarge_server_list($value1)

{

$return = array();

foreach ($value1 as $row) {

array_push($return,array($row->id => $row->ip_address));

}

return $return;

}

2012. okt. 27. 22:32
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem ismerem teljesen a php -t, mondhatjuk még tanulgatom. :)
2012. okt. 27. 22:33
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ugye a tömbök kulcsa lehet szöveg vagy szám (esetleg maga egy IP is?), tehát nem kell nagyon bűvészkedni vele, csak csinálj egy bejegyzést a tömbbe, aminek a kulcsa az IP és az értéke egy szám.

2012. okt. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jah értem tehát hash táblában gondolkozol értem, kösz megpróbálom.
2012. okt. 27. 23:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, csak ez php-ban nem különül el.
2012. okt. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!