Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A c++ megtanulásához milyen...

A c++ megtanulásához milyen szintű matektudásra van szükség?

Figyelt kérdés
2012. okt. 19. 21:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Még mindig nem érted. Gauss eliminációt lekódolni sem igazán programozás. Miért? Mert az már egy kidolgozott megoldás, nem kell problémát megoldanod.

Fogalmam sincs, hogy te mivel foglalkozol, de valószínűleg nem sok munkatapasztalatod lehet, vagy ha igen, akkor is csak az ilyen legalja melókban, mint a PHP programozás meg nyilvántartó-program írogatás.

2012. okt. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Na jön is az érvelés mentes személyeskedés :D"


Jó, belátom, ez kicsit túlzás volt. Mindazonáltal kiváncsi lennék rá, mit/mivel dolgozol. Szerintem nagyon nem lőttem mellé, de ezt most nem magyaráznám meg, csak újabb sértődés lenne a vége.


"Kérlek szépen mivel egy API-t használsz te sem találsz fel semmi újat, a meglévő nyelvi elemeket hasznosítod újra.

Egy példát írhatnál, mert kíváncsi vagyok milyen általános helyzetben kellett neked "feltalálni" a matematikát."


Az API-k szerinted csak úgy keletkeznek a semmiből?


BTW, néhány konkrét példa, ahol nem boldogulsz a megfelelő matematikai tudás nélkül: számitógépes grafika, hang-és képfeldolgozás, hálózati programozás, ipari szoftver-rendszerek, mesterséges intelligencia, előrejelzési modellek, üzleti intelligencia.

De pl. általános probléma -ami persze PHPzás során nem jön elő - bonyolult algoritmusok optimalizálása, ahol a feladat jellegétől függően szükség lehet az operáció-kutatás, a halmaz-elmélet, a matematikai logika, diszkrét matematika területén szerzett tudásra.


"Aki pedig nem látja, hogy a webfejlesztés nem csak PHP, hanem számos nyelv kollaborációja, illetve hogy PHP-zni is lehet jól, nem csak amatőr módon, az önmagát minősíti."


Nos, nézzük, miből is áll még a webfejlesztés:

- ha frontend fejlesztő vagy, akkor CSS, HTML; Ezek leiró nyelvek, semmi közük a programozáshoz. Javascript: itt is max. a DOM-ot kell ismerni valamennyire, meg tudni használni a guglit.


Backend esetén még kell hozzá némi SQL/Webservice tudás. Ez aztán a nagy szakértelem..


Én nullához közeli PHP/CSS/HTML/Javascript tudással is összerakok bármilyen weboldalt, max. egy hét tanulással töltött idő lesz pluszban. Hát ennyire komoly "szakterület" ez..

2012. okt. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
onnan lehet megismerni a komoly programozó szakembert, hogy a gyk.hu-n vitatkozik
2012. okt. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Az egy hét tanulással pont olyan is lesz az a weboldal és a kódja. Főleg javascriptben lehet nagyokat gányolni, mert a nyelvet mögötte nem tudják az emberek. Pont ezek a vérpisikék. Tessék nézni ExtJS-t, REST, JSON-nal, servletekkel. Nem bonyolultabb mint a php, ugyanúgy css, javascript na megy egy kis java backend ami leváltja php-t még sem bullshit és gány. Matek mögötte? Édes kevés :D


Kérdésedre válaszolva mellé lőttél, nem php, nem is frontend.


Amiket felsoroltál, nagyon úgy szaglik, mintha most jöttél volna ki az egyetemről és ott ezt tömik az ember fejébe.


Az optimalizálásnál valóban nem árt matek, de ahol mikrosecundumokról van szó ott nem sokat érsz azzal, ha tudsz nemlineárisan programozni vagy grafikát. CPU cycle szinten vagyunk, mit sem érsz azzal ha raytracinget tudsz kódolni.


És mond csak, grafikához, hang és képfeldologzáshoz és a többi felsorolthoz minden programozónak kellene értenie? Nem szakterület specifikus tudásnak hívják ezt? Spring keretrendszer, OSGi tele lenne grafikával és képfeldolgozással?

Jóbarátom képfeldolgozással/gpu programozással foglalkozik, ezzela területtel behatóan foglalkozik, elmélyíti a tudását, ennek következtében más területen gyenge. Igen jó a matekja, de komoly MI-t így sem fog írni, hiszen az is egy szakterület.


Mint látod nekem teljesen más a véleményem. Én az általad felsoroltak egy részével csak azért foglalkoztam mert megkövetelték annó. De mivel megkövetelték ezért azt is tudom, hogy nem varázslat. Nem varázslat az adatbányászat, nem varázslat a nemlineráris optimalizáció. Nem új dolgok ezek, nem is feltétlenül bonyolultak. Le lehet kódolni ezket. Ha ezeken a publikációban erős területeken valami újat hozol, akkor te bizony matematikus vagy, aki szeret kódolni.


További szép napot.

2012. okt. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!