A GLSL ben is meglehet csinálni azt amit az OpenGL ben?
Néztem a neten írásokat erről de nem sikerült megértenem,hogy mi a kettő közti különbség.
El tudnátok nekem magyarázni.
És tényleg régóta szenvedek már ezzel a kérdéssel,nagyon örülnék neki ha elmagyarázná valaki úgy hogy megértsem.
Hogy megértsem azt,hogy pontosan mit is programoznak le GLSL ben és mit OpenGL ben.
Ha megérted hogy hogy működik előbbi, vagy utóbbi, akkor ez már nem lesz kérdés. De azért íme röviden:
OpenGL: Ez egy api, amin keresztűl eléred a videókártyádat és különböző műveletekre veheted rá. Az OpenGL a gép processzorán fut és csak adatokat/parancsokat ad a videókártyának. OpenGL-ből több verzió is van, mint ahogy többféle képpen is lehet használni.
Fixed pipeline esetében csak tolod a videókártyának az adatokat, ő transzformál, raszterizál, árnyal és kivési neked a képernyőre.
A GLSL programok a videókártyán futnak és az opengl-től kapott adatokkal tudsz foglalkozni. OpenGL esetében 3 típusuk van, Vertex shader, Fragment shader, Geometry shader.
Vertex shader az első lépcsőfok, ő kapja a tárgy térbeli pontjait. A következő lépésként a geometry shader jön, ő a vertex shader átadott pontokkal tud foglalkozni. Majd jön egy fix művelet: raszterizálás. A raszterizálás végeztével jön a fragment shader (egy fragment egy pixelnek felel meg). A fragment shaderben lehet egy felület adott pontjára textúrát mintavételezni, fény-t számolni, stb.
Remélem érthető volt a lényeg:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!