Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ilyet lehet csinálni?

Ilyet lehet csinálni?

Figyelt kérdés

A programnak le kéne ellenőriznie,hogy linux vagy windowse az op rendszer.De ezt,hogy tudná le ellenőrizni a program?

Ha windiwsra fordítom akkor linuxon nem indul el ha pedig linuxra akkor meg windowson nem fog.


2012. szept. 7. 02:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem hogy miért kéne ehhez program.Vezérlőpultba belépsz,és a rendszerre rákattintva megjelenik az operációs rendszered típusa


Vagy csak félreértelmeztem a kérdésed?Nekem zavaros az egész

2012. szept. 7. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
natív kóddal sehogy. Futásidőben értelmezett (script) nyelveknél már van rá esélyed. Viszont ha részleteznéd, hogy mi célból kell detektálnod az oprendszert, akkor lehet, hogy van rá megoldás (csak máshol kell keresni).
2012. szept. 7. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Srapnel ***** válasza:
48%
Igen, lehet csinálni. Hogy hogyan, az attól függ (ami a kérdésben nincs benne). Meg persze nem könnyű.
2012. szept. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék két külön fájlt a programból.

Akkor egy python ban írt telepítő programra gondoltam ami segít detektálni.

2012. szept. 7. 09:07
 5/6 iostream ***** válasza:

A Python kiváló választás, hadd segítsek:


[link]

2012. szept. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Miért nem szeretnél 2 külön programot?

Felteszed a netre és azt szedik le ami épp a rendszerhez kell. Halál fölösleges ezzel szívni.


A Python jó dolog, de ha nincs fent interpreter, akkor ugyan ott vagy.

2012. szept. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!