Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ilyet meg lehet csinálni c++ ban?

Ilyet meg lehet csinálni c++ ban?

Figyelt kérdés

Lelkes kíváncsi kérdező kérdése:


Mindez akkor történne automatikusan ha harmadszorra is rossz kódot ad meg.


Azt szeretném el érni,hogy lomtárba tegye a magát a program majd csak saját magát törölje onnan(gutmann módszerrel)mást ne.


Hallottam,hogy a gutmann módszer az lassú ezért le kéne,fagyjon a gépe egészen addig míg a törlés végbe nem megy.Vagy el érni azt,hogy a fájlok összezúzását ne tudja megakadályozni.


Lehetséges megvalósítani?

És szerintetek,hogyan?

Írjatok erről valamit köszi.


2012. febr. 29. 03:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Indíts el egy exe-t. Próbáld meg letörölni. Ugye hogy nem fog menni.
2012. febr. 29. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Amíg a memóriában van, nem. De olyat tud csinálni, hogy elindít egy másik process-t (akár egy .bat filet) ami letörl az exe-t a futása után.
2012. febr. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen én is így gondoltam.

Ennyit tudok én is.

Valaki hozzáértőbb válaszolna köszi.

Hogy meg e oldható az,hogy a program törlődjön a kosárból is gutmann módszerrel.De,ha több fájl van a kosárban akkor azok ne törlődjenek csak a program.

2012. febr. 29. 11:40
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem szeretném ha csak a flegmatikus viselkedésetek miatt nem írnátok.Ne vegyétek magatokra.
2012. febr. 29. 12:56
 5/10 anonim ***** válasza:
Én már válaszoltam, de most én kérdeznék, puszta kíváncsiságból, hogy mégis mit akarsz ezzel elérni?
2012. febr. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azt,hogy az illető ne tudja használni a programot ha lejár a próba idő.Azt szeretném el érni,hogy amikor le jár a próba idő akkor a program indítson el egy másik kisebb programot ami törölné ezt de a kosárból is gutmann módszerre meg azért lenne szükség,hogy ne tudja visszahozni a fájlokat.
2012. márc. 1. 06:39
 7/10 anonim ***** válasza:

Oké, de újra leszedi a programot és megint használja.

Egyszerűbb, ha elrejtesz valahol a registryben egy kódolt értéket, amiben letárolod a telepítés dátumát ill. hogy mikor indították el utoljára. Íly módon a próbaidő letelte után nem fogja tudni használni, és ha nem találja meg azt a registry értéket, akkor csak windows újratelepítéssel tudja ismét használni a progit.

2012. márc. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Utolsó tapasztalatból tudom,hogy egy hozzá értő személy rá fog jönni,hogy hol van az a registriben.

Nem baj ha újra le szedi én csak azt szeretném megvalósítani,hogy kitörlődjön a program magától ha lejárt.

Erre a registris dologra meg majd ki fogok találni valami mást mert könnyen rá lehet jönni melyik az.Egyik ismerősöm simán rájött,hogy melyik az a registriben.

2012. márc. 1. 10:50
 9/10 anonim ***** válasza:
Még megoldás (csak ehhez kell egy netkapcsolat), hogy telepítéskor lekérdez a program valamilyen hardver azonosítót (pl. alaplap, HDD sorozatszáma) és azt neten beküldi a szerveredre. Ha később ugyanarra akarnak telepíteni, akkor nem engedi.
2012. márc. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Abszolút semmi értelme nincs egy ilyen funkciónak. Ha megis csinálod, kapásból 3 módszert mondok rá, amit szabotálja a dolgot.


Minden programot el tudnak "lopni", gondolhatod hogy a Microsoftnál egy egész csapat dolgozik a védelmi rendszeren, mégis fel van törve...

2012. márc. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!