Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C#-ban hogyan tudom ezt...

C#-ban hogyan tudom ezt megoldani?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem tudok túljutni egy feladat azon részén, hogy egy fájlból be kell olvasni értékeket (ez megy...), de! A fájl eleje a következőképpen néz ki:

1 9 8 2 5

7 7 4 5 6


Be kellene olvasnom a 2 és 5 karaktereket (tehát a 4. számot minden sorban). Ezt hogyan tudom megoldani?


Van egy elméleti megoldásom, de a szintaktikáját nem tudom, mivel csak 2 hónapja kezdtem el C#-ban programozni. Az elméletem a következő: csinálok egy string[]-et, ami egy sort jelent (ezt szintén nem tudom hogy kell megcsinálnom), bevezetek egy "int sor" változót, és aztán sor++al csinálom, while StreamReader.ReadLine()) !=null).


Tulajdonképpen azt kérdezném, hogy hogyan lehet egy sorból egy adott karaktert (most nem a 2-esre gondolok, hanem a 4. számra a sorból (vagy 7. karakter, ha a spacet is beszámoljuk)) beolvasni? Mi a szintaktikája?



2012. aug. 26. 08:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Beolvasod a sort, a szöközök mentén szétdobod egy tömbre. (Van erre C#-ban is tuti egy split vagy hasonló parancs!)


Ezek után pedig csak a tömb megfelelő indexű elemit kell venni.

2012. aug. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

foreach (var line in File.ReadAllLines(@"D:\BLABLAFILES\blabla.txt"))

{

//hetedik karakter

var ch = line[6];

//negyedik szo

var word = line.Split(' ')[3];


//TODO: csinalj vele valamit ;o)

}

2012. aug. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!