Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretnék elkezdeni valami...

Szeretnék elkezdeni valami olyan programozási nyelvet amivel nagy dolgokat alkothatok, ami egy felhasználó számára is érdekes melyik nyelv lenne az???

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék elkezdeni egy programozási nyelvet aminek jövője is van!!!

Html,css már megy, szóval van róla elképzelésem!!!

Mármint tudom hogy forráskódokat kell írnom....

Olyan nyelv kellene amit nem túl nehezen megtanulhatok (Ne Assemby féleség) és olyan dolgokat készíthetek ami egy felhasználó számára, vagy egy szinte tudatlan számára is érdekes. Szóval nem szeretnék olyan programot csinálni ami gyököt von vagy valami.(Tudom ez az alapja de olyan nyelv kell amiről tovább is juthatok)

Nem szeretnék a játékprogramozás fele haladni!

Pc re szeretnék programokat írni.

Nem vagyok jó a fociban a kosárlabdában és az ilyenekben.

Szóval mivel az nem megy ezért a számítógépekkel szeretnék foglalkozni és mivel a barátaim jók a fociban,kosárban én is szeretnék valamiben kiemelkedően jónak lenni és mivel érdekel is ezért szeretnék ezzel foglalkozni!!!



2012. aug. 23. 22:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Link lemaradt:

[link]

2012. aug. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Golan Trevize ***** válasza:

Mondjuk kezdd a brainfuck-kal. Csupán 8 karakter felhasználásával lehet programozni, nem kell ezer utasítást megtanulnod.

Ez itt pl. azt írja ki, hogy Hello World!


++++++++++[>+++++++>++++++++++>+++>+<<<<-]>++.>+.+++++++..+++.>++.<<+++++++++++++++.>.+++.------.--------.>+.>.


[link]



De ha ezt túl nehéznek találod, akkor ott van a LOLCODE.

LOLCODE-ban a Hello World! így néz ki:


HAI

CAN HAS STDIO?

VISIBLE "HAI WORLD!"

KTHXBYE


[link]

2012. aug. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 iostream ***** válasza:

Kérdezői levélre válaszolva: C# egy teljesen más nyelv, mint a C. Az alap szintaktikája hasonlít, de teljesen más az alapja. Mindkettő imperatív nyelv. A C-vel nem a nyelv a nehéz, mert a nyelv maga egyszerű, a C#-hoz képest viszont teljesen más az eszköztára, és máshogy is szokás kifejezni magad. C# után elveszel a részletekben ha C kódra nézel, 30 sorban fejezi ki azt, amit 2-3 sorral leírsz C#-ban.


C++: általános célú nyelv. Képes mindarra, amire a C, de jóval kényelmesebb alkalmazásfejlesztést tesz lehetővé. Általában olyan helyen használják, ahol valami erőforráskorlát van, pl futásidő vagy memória.

2012. aug. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Értem!!

Lennél szíves leírni mindegyikhez egy-egy programot??

Vagyis hogy c++: ban készítették pl a nem tudom micsodát.

C#-ban pedig: a ....-ot.

c-ben pedig: ezt és ezt.

2012. aug. 24. 14:47
 15/18 anonim ***** válasza:
Egyszerű: A ma használatban lévő programok nagy részét, amiket a gépeden használsz, C++-ban írták. DE: Ez nem azért van, mert C#-ban nem lehet ilyeneket írni(kivéve játékok, vagy nagy teljesítményű szerver-alkalmazások, stb.), hanem azért, mert akkor még nem volt C#. BTW egyszerű Windows-os programokat jóval gyorsabb C#-ban fejleszteni.
2012. aug. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

A Linux világban sok programot írtak C-ben. Maga az operációs rendszer nagy része is ezen a nyelven íródott.

C#-ban írták a Windows egy részét és rá több alkalmazást.

A Notepad++ jól színezi a C#-ot.

2012. aug. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Srapnel ***** válasza:

"Általában olyan helyen használják, ahol valami erőforráskorlát van, pl futásidő vagy memória."


Ahol tényleg erőforráskorlát van (pl. realtime beágyazott rendszerek), ott még a C is sok, még azt is "kiherélik". Hogy C++-szal ilyet csinálj, nagyon kell tudni, mi megy a "háttérben" végül.

2012. aug. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Srapnel ***** válasza:
De ami a kérdező számára lényeges: a kérdésben van némi "hiba". Nem attól fogsz nagy dolgokat alkotni, hogy most milyen nyelvet tanulsz. Kezdd el a C++-t, C#-t, akkor nagyot nem tévedhetsz, de ez nem feltétlenül szükséges. Java-ban és Python-ban is csinálhatsz "nagy" dolgokat. A "dolog" nagysága nem ettől függ.
2012. aug. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!