Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programozóknak kell valamily...

A programozóknak kell valamilyen engedély?

Figyelt kérdés
A munkavégzésre. És ha nincs valakinek, akkor fel lehet jelenteni? Milyen bírságot kap? Hogy lehet bebizonyosodni, hogy valakinek van? Mit kell kérni tőle?

#programozó #munkavégézés
2012. aug. 1. 20:53
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Nem én, hanem ő akar felnyomni engem, mivel a tulajdonos nem fizette ki már 1 hónapja, és azt hiszi, hogy nem is fogja. Pechemre én beszéltem vele, mivel én adtam ki az utasításokat. A tulajdonos ismerőse vagyok, és ő nem ért hozzá, ezért kellett én beszéljek vele. Ezért jogilag én vagyok a megbízó. Ezért ellenem akar eljárást indítani, és gondoltam, így lecsillapíthatom egy kicsit, amíg a tulajdonos kifizeti. És ha nem, akkor nincs más választásom, meg kell várnom a fizetésem és én kifizetni... De azt mondja, még van egy napom. A fizetésemig pedig 14 nap. Így remélem már értitek. Hasznos válaszok, köszönöm szépen!
2012. aug. 2. 08:14
 12/15 anonim ***** válasza:

Jah, társas vállalkozás az más. Ott elhiszem, hogy tényleg kell.


De ha a programozó egyéni vállalkozó, akkor viszont szerintem nem kell, mert korábbi szakmai fórumokon mindenhol ezt olvastam - de okmányirodában meg tudják mondani, de biztos valahol neten is fellelhető a TEÁOR jegyzék alapján.

2012. aug. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ha fenyeget és nem adott számlát neked, akkor nyugodtan mondd meg neki, hogy ezzel önmagának is árt, mivel feketén dolgozott és a NAV őt is meb*ssza.
2012. aug. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Utolsó. Köszönöm szépen! Már nagyon megvoltam ijedve. Így teszek. Még egyszer köszönöm!
2012. aug. 2. 12:47
 15/15 anonim ***** válasza:
Na, ha feljelentőset játszol, előbb-utóbb, egy kukában végzet, hullaként.
2012. okt. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!