Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programozóknak kell valamily...

A programozóknak kell valamilyen engedély?

Figyelt kérdés
A munkavégzésre. És ha nincs valakinek, akkor fel lehet jelenteni? Milyen bírságot kap? Hogy lehet bebizonyosodni, hogy valakinek van? Mit kell kérni tőle?

#programozó #munkavégézés
2012. aug. 1. 20:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
a programozó az nem horgász XD
2012. aug. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell.


De ha pénzért akarod eladni a munkákat, akkor kell legalább egy vállalkozói papír, de ez nem a munka, hanem a pénz miatt. (Mert ugye bevételed van, ami után adózni kell, stb...)

2012. aug. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
ERRE GONDOLTAM UTOLSÓ! Na és megtudom azt csinálni, hogy kérjek tőle egy ilyet? Ha rendelek tőle, és akarom fizetni. Megtehetem?
2012. aug. 1. 21:12
 4/15 A kérdező kommentje:
Fel tudom jelenteni őt, ha nincs?
2012. aug. 1. 21:14
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarod szerencsétlent feljelenteni?

Magyarországon vagyunk, itt mindenki fusizik.

2012. aug. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 ejbenjaro ***** válasza:
100%
Számlát köteles adni róla ha fizettél neki egy munkáért. Ha nem kapsz, esetleg a NAV lánykori nevén APEH fele kell érdeklődni, hogy mi a teendő.
2012. aug. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az ilyen problémákat a versenyhivatalnál kell bejelenteni. A programozáshoz, ha legálisan akarod folytatni, végzettség kell. Különben a megfelelő végzettség nélkül végzett tevékenységeknek igen komoly következményei lehetnek. Tudok is mondani egy jó példát, ami a lakhelyemen igen nagy port kavart.

Középiskolai ballagáson az egyik apuka fényképeket készített, és később ezeket a többi szülőnek pénzért eladta. A csávót egy az űnnepségen jelenlévő és fotókat készítő hivatásos fényképész vállalkozó, aki pénzkeresési céllal volt ott, fel is nyomta a másik fickót a versenyhivatalnál, mert fényképész végzettség és vállalkozói engedély nélkül akart pénzt keresni. Végül a csávót nemcsak a versenyhivatal büntette meg hanem NAV is adócsalás miatt.

2012. aug. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"A programozáshoz, ha legálisan akarod folytatni, végzettség kell"


Ez mikori info? Mert én úgy tudom, hogy nem kell hozzá.

2012. aug. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
63%
Nehogy már feljelentsd azért, mert nem ad számlát! Persze, ez lenne a legtörvényesebb állampolgári lépés, de gusztustalan is. Ha szarul dolgozik, küldd el a fenébe. Kérjél tőle papírt, hogy tényleg programozó-e vagy valami. De az adózás, számla, munkavégzés stb. miatt én nem cseszegetném.
2012. aug. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hogy végzettség szükséges hozzá, azt onnan tudom, hogy egy kft ügyvezetője, tagja lettem csak azért, hogy a cég különböző informatikai tevékenységeket folytathasson. Így foglalkozhatunk akár programozással, grafikai tervezéssel, operatőri feladatokkal és egyéb végzettséghez kötött dolgokkal. Társas vállalkozásnál tuti, hogy csak akkor végezhetők végzettséghez kötött tevékenységek, ha, legalább egy tag vagy alkalmazott rendelkezik a szükséges végzettséggel. Mindenféle tevékenységeket fel lehet venni, de azt folytatni, ha végzettséghez kötött, csak így lehet. A versenyhivatal ezt viszont csak akkor fogja vizsgálni, ha valaki felnyomja náluk a céget. NAV és egyéb szervek ilyenekkel nem is foglalkoznak.
2012. aug. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!