Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretnék majd egyszer....

Lio5 kérdése:

Szeretnék majd egyszer. Játékot/kat készíteni. Miket kell nekem ahoz megtanulnom/elsajátítanom, hogy eggyáltalán neki állhassak a megvalósításának?

Figyelt kérdés
Mindenre kiterjedve értem, a legapróbb, legalapvetőbb dolgokra is gondolok.
2012. júl. 21. 17:34
 1/9 MaXXeGee ***** válasza:
61%

3 tök egyszerű dolog kell hozzá-

Magas szintű programozási ismeretek

Grafikakészítési ismeretek

És baszottnagy kreativitás, hogy olyat alkoss ami eddig másnak nem jutott eszébe.

Ha eleve itt teszed fel ezt a kérdést, bukott a mutatvány, mert a kreativitás máris hiányzik :P

2012. júl. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1- ennél picit részletesebben gondoltam

2- véleményt ha jól emlékszem nem igazán kértem mellé. bár tudom ennek az oldalnak ez a hátránya, hogy a kommentelők 5% a hasznos választ és kb 2% az aki normálisan tudja mindezt megtenni megjegyzések nélkül.

2012. júl. 21. 17:41
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

MaXXeGee: Kihagytad, hogy nem árt hozzá egy atomerőmű, ami képes megrenderelni a gyönyörűen szépen kidolgozott modelleket illetve az átvezetővideókat.


Kérdező: Nem értem mi a bajod. MaXXeGee leírta, hogy mi kell hozzá. Abban egyetértek vele, hogyha ezt magadtól nem tudod, akkor valószínűleg soha nem fogsz komolyabb játékot csinálni.


Nem beszélve arról, hogy a mai játékok több hónap kemény munkája egy szakképzett, profi emberekből álló csapatnak is.

2012. júl. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nos nemhiszem, hogy olyan írtam volna, amivel arra utaltam, hogy én bizony egy komoly piaci versenyképes játékot szeretnék elkészíteni 2 hónap alatt.

Én csak azt szerettem volna megtudni, hogy milyen sorrendben vegyem a lépcsőket addig, hogy utánna elkezdhessek játékprogramozással foglalkozni.

2012. júl. 21. 17:52
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenekelőtt legyél jó matekból és fizikából. Ezek után jön az a lépés, hogy tanulj meg nagyon jól programozni. Hogyha ez nagyon-nagyon jól megy, akkor tanulj meg 3D Studio Maxozni magas szinten, Mudbox és PhotoShop se lenne rossz. Az se hátrány, ha van zenei érzéked és magad tudnád komponálni a zenéid. Sony SoundForge erre alkalmas program. Meg kreativitás. Nem kevés. Meg mint írtam: egy atomerőmű erősségű számítógép.


(Továbbá nem hátrány, hogyha átvezető videókat is akarsz az Adobe After Effects valamint a Sony Vegas magas szintű ismerete.)

2012. júl. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

igazán hálás vagyok.

Köszönöm szépen!

2012. júl. 21. 17:58
 7/9 anonim ***** válasza:

"Mindenekelőtt legyél jó matekból és fizikából. Ezek után jön az a lépés, hogy tanulj meg nagyon jól programozni. Hogyha ez nagyon-nagyon jól megy, akkor tanulj meg 3D Studio Maxozni magas szinten, Mudbox és PhotoShop se lenne rossz. Az se hátrány, ha van zenei érzéked és magad tudnád komponálni a zenéid. Sony SoundForge erre alkalmas program. Meg kreativitás. Nem kevés. Meg mint írtam: egy atomerőmű erősségű számítógép."


Ezzel természetesen az az alapvető baj, hogy ezt LEHETETLEN mind megtanulni. Nem csak azért, mert eszméletlen sok idő ennyi mindennel foglalkozni, hanem azért is, mert más érzéket/személyiséget kíván. Zenét komponálni ÉS mellette programozni egy 3D motort? Nyugodtan felejtsd el. Már eleve a C64-es korszakban is külön dolgozott a programozó, grafikus és zeneszerző, pedig akkor még sokkal egyszerűbbek voltak a játékok (ahol egy ember csinált mindent, ott jellemezően a zene/grafika/játékmenet volt erősen foghíjas).

2012. júl. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 MaXXeGee ***** válasza:
86%

Nyugodtan lepontozhatsz kisfiam, nem azért járok ide, hogy szép magas legyen a pontszámom a ranglistán...(Tökjó nekem hogy benne vagyok az első 10-ben szinte mindig, és ez tudod miért jó? mert több 100 embernek segítettem, valóban segítettem, hogy pl ne kelljen felesleges ezreket költeni szervizre, vagy ne csináljon orbitális marhaságot.) Ha tetszik, ha nem (ugyan leegyszerűsítve) de akkor is ez a szomorú igazság, utálhatsz érte, de akkor is megmondom az igazat, hogy ne ringasd magad hiú reményekben....

Nem azért járok ide, hogy a magadfajta "kiműveltnek hitt urbánus unatkozó úri-gyerekek pontjaiért pitizzek, hanem azért a SOK őszinte "köszönöm, nélküled nem ment volna ... " típusú válaszokért.

Mert bennünk még van elhivatottság, tudjuk mi az, segíteni a másikon, és örömmel tesszük, csak azért hogy segíthessünk.

De egy ilyen kérdésre, ennyi a maximum, amennyit áldozni vagyok hajlandó. Te meg tedd tisztába az értékrended, és ne ítélj hogy ne ítéltess.

További szép estét!

2012. júl. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mivel mindennap érkeznek ehhez hasonló kérdések, a keresőt használva mindent megtudhatsz ami érdekel.
2012. júl. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!