Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ennyi idő alatt sikerül...

Ennyi idő alatt sikerül elsajátítanom a nyelve (ke) t? Feltudom majd találni magam?

Figyelt kérdés

Ha minden jól megy jövő januártól cserediák leszek fél évig. Egy kollégiumban fogok lakni a többi diáktársammal. Jővőre harmadikos leszek a gimnáziumban és a második félévet mindenképpen erre szeretném áldozni. Párizsban leszek cserediák féleség, egy angol nyelvű középiskolába fogok járni, ahol - természetesen - angolul folyik a tanítás, de a diákok nagy része, és a kollégiumi társaim is franciák lesznek. Tanulok angolul és franciául is (utóbbi nem megy annyira, bár az angolom sem szuperál).

Sikerül fél év alatt elsajátítanom minimum az egyik nyelvet, vagy mind a kettőt? A tanítás és különórák angolul folynak, míg a szabad időmben a franciát iktátom elméletből a gyakorlatba.

Kicsit félek, hogy nem tudom megtanulni a nyelvet, és kidobott pénz lesz az legész, vagy hogy kiközösítenek, mert új vagyok... Attól is félek, hogy lenéznek, mivel nem beszélek nagyon angolul, ők pedig nyilvánvalóan profik, ha már egy ilyen középsuliba járnak. Mit gondoltok?


2011. márc. 22. 15:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Akármennyit is sikerül elsajátítanod, mindenképpen tanulni fogsz egy csomó új dolgot, mindenképpen hasznos lesz nyelvtanulás szempontjából is egy ilyen külföldi tartózkodás.


A hozzáállásukat pedig nem lehet előre megjósolni. Akárhova mennél, előfordulhatnak problémák, ezen nem kell előre aggódni. Majd ott látod, mtlehet tenni, biztosan lesz, akivel összebarátkozol.

2011. márc. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Hát igen, már most izgatott vagyok, hiszen más egy várost megismerni úgy, ahogy a helybéliek, tudni minden zig-zugot.. :)
2011. márc. 22. 16:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt érdemes megtudnod még előre, hogy a merre nem érdemes közlekedni a városban.. van ott olyan környék, amit jó, ha elkerülsz, nem kell minden zeg-zugot megismerned :)
2011. márc. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
jó persze, én sem a putris részre gondoltam... inkább arra, hogy hol van finom cukrászda, jó leárazások... stb. :) Igen, ezen én is agyaltam már, majd valahogy utánanézek
2011. márc. 23. 09:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!