Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy primitív pár kb-os exe...

Egy primitív pár kb-os exe kiterjesztésű programot vissza lehet bontani?

Figyelt kérdés
például ha be kell írni egy kódot és ugye valamivel össze kell hasonlítania a programnak hogy megegyezik e vagy sem, de ha vissza bontják a programot, kiderülhet a kód.

2012. júl. 16. 23:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Ez nem így működik azért.

Valamint visszafejteni is csak körülbelülire assembly szintjére lehet.

2012. júl. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
vagyis csak a parancsokat tudja konkrétumokat nem? (pl jelszó)
2012. júl. 17. 02:16
 3/22 iostream ***** válasza:
De, az adatszegmenst is könnyedén ki lehet belőle kapni. Bonyolíthatod picit, ha az adatot "kódolva" tárolod, azaz még végezni kell rajta valami számítást ahhoz, hogy megkapd.
2012. júl. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 coopper ***** válasza:

Szia.


Felesleges a kóddal kinlódni (de ha direkt benne van a programban akkor azt is vissza lehet fejteni)


Az összehasonlitást szokták "módositani" (Ha meg lehet oldani).


Tehát kódbekérés, után van egy olyan ág amit akkor hajt végre a program, ha jó a kód,


És van egy olyan ág amit akkor csinál a progi amikor nem jó a kód.


Na most "modositás" után a program (akármilyen kódot adsz be neki) csak azt az ágat hajtja végra ami a jó kódnál kell neki csinálni.


Ez általában assebler szinten azt jelenti, hogy átirsz 1 bájtot a programban. (Gyakorlatban azért ez nem egy bájt átirását jelenti, hanem 10-12 bájt-ét, de ha egyszerű a progi akkor 1 bájt átirása is elég lehet) Példa :


Eredeti : je 106B

Jump Equal, tehát ugrik ha egyenlő - ennek a bináris kódja : 74

Ezt átirod : jmp 106B

Mindig ugrik - ennek a bináris kódja : EB


Tehát a megfelelő 74 bájtot kell átirni EB-re a progiban és kész is a feltört progi.


Sok sikert.

Üdv.

2012. júl. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Igen és mindenhol szinte kódolva van az adat egy jobb programban.
2012. júl. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 coopper ***** válasza:

Eszembe jutott mégvalami.


Az ilyen kódbekérésnél nem a kóddal hasonlitják össze a beadott értékeket (lásd vindows, nem csak egy kulcs van hozzá).


Hanem a kódból generálnak (egy elég bonyolult algoritnus alapján) egy elenőrző összeget (vagy a kódnak egy kitüntetett karaktere modja meg, hogy jó-e a kód (lásd személyi szám utolsó számjegye, mint ellenőrző összeg)


És csak ezeket hasonlitják öszze, igy ebből következik, hogy lehet, hogy nincs is benne a programban a "kód", tehát hiába is keresnéd a kódot.


Sok sikert.

Üdv.

2012. júl. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. szóval ahhoz hogy biztonságos legyen a legjobb egy nem reverzibilis algoritmussal védeni a jelszót (pl MD5) amit nem tudom hogy lehetetlen e visszafejteni de hogy nagyon nehéz az biztos :D
2012. júl. 17. 11:35
 8/22 anonim ***** válasza:

"ahhoz hogy biztonságos legyen a legjobb egy nem reverzibilis algoritmussal védeni a jelszót (pl MD5) amit nem tudom hogy lehetetlen e visszafejteni de hogy nagyon nehéz az biztos :D"


Ha konkrétan az MD5-öt említed, akkor azt nem fogod visszafejteni. Ott csak a 32 karakteres HASH van eltárolva és abból a jelszó nem visszafejthető, csak végigpróbálható, hátha beletrafálsz, de 8 karakternél hosszabb jelszó esetén esélyed sincs. Ha ehhez hozzáveszed, hogy - mint a WinRAR-nál is -, hogy kódolt a tartalom is ezzel a kóddal, akkor át sem tudod ugrani a kódolást, mert akkor használhatatlan marad az egész... Ennyire szerintem már nem primitívek a programok, hogy egy sima sorugrással ki lehessen őket játszani...

Tehát szerintem erősen esélytelen a dolog...

2012. júl. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
a kérdés az volt hogy ha van egy programod ami pár kb és monjuk annyit tud hogy kér egy jelszót amit ha beírsz azt modndja neked hogy hello world! kiszedhető e, visszafejthető e a jelszóig mivel a program a beírt karaktereket a jelszóval hasonlítja össze. én meg azt csináltam hogy a program az irreverzibilis md5 hash-t tárolja a beírt szöveget md5-tel átalakítja és ha megegyezik akkor beenged szóval egyáltalán nem esélytelen, sőt működik és biztonságos.
2012. júl. 17. 18:54
 10/22 anonim ***** válasza:

"én meg azt csináltam hogy a program az irreverzibilis md5 hash-t tárolja a beírt szöveget md5-tel átalakítja és ha megegyezik akkor beenged szóval egyáltalán nem esélytelen, sőt működik és biztonságos."


Én is arra értem, hogy az MD5-ös feltörése esélytelen. Rövid de hatékony eljárás, biztonságos és működik. Ezt írtam én is, csak a te kérdésed ennek feltörésére irányult - ha figyelsz - és erre írtam, amit írtam...

2012. júl. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!