Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy egyzszerű programot...

Egy egyzszerű programot szeretnék irni. Milyen tudás kell ehez és hogy kezdjek neki? információ lent

Figyelt kérdés
A program annyibol állna ,hogy megjelenik egy fül és be kell irni egy email cimet amit továbbít az én email címemre. Egy nyereményjátékhoz kellene. Az a lényeg ,hogy program legyen és ne a weblapos megoldás!

2012. júl. 5. 09:48
 1/4 anonim ***** válasza:

"be kell irni egy email cimet amit továbbít az én email címemre."

Ezt kifejtenéd? Másvalaki fiókjának átirányítására gondolsz?

2012. júl. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát szerintem arra gondol, hogy megadod a programban az email címedet és azt elküldi neki. Ha jól értem.



Amennyire én értek hozzá (nem nagyon) emailt továbbításához smtp szerver kell, amit nem olyan egyszerű elérni. Pl sok szolgáltatónál az összes smtp kérést elfogják, és a sajátjukhoz továbbítják, és csak felhasználónév és jelszó megadásával küldik tovább a levelet. Ezért szerintem az email címre küldés nem fog menni. Szerintem a járhatóbb út, ha a program egy weboldalra továbbítja, pl egy adatbázisba közvetlenül, amennyiben van olyan adatbázis, amit közvetlenül elérsz, vagy egy webes form felhasználásával pl phpn keresztül rakja az adatbázisba a menteni kívánt címet.

2012. júl. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
úgy értem ,ahogy a második válaszoló is mondta. Köszönöm a válaszokat ,egyébként én úgy gondoltam végül is ,hogy ha lehetne írni egy ilyen nagyon egyszerű email küldő programot abba csak egy táblázat lenne. Végül is csak ennyi lenne a program ,hogy beírja az illető amit kell és egy küldés gomb lenne benne ,de ahogy leírtad ez ennek a megvalósítása elég bonyolult.
2012. júl. 5. 12:36
 4/4 anonim ***** válasza:

"Az a lényeg ,hogy program legyen és ne a weblapos megoldás!"

A weblapos megoldás is lehet program, pl. Java. És talán egyszerűbb is lenne, mint e-mail küldéssel.

2012. júl. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!