Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Honnan tanuljak C++?

Honnan tanuljak C++?

Figyelt kérdés
C++ -ból teljesen kezdő vagyok, tudok változókat, meg egyszerű hello world -öt... Már olvastam a 24 órás könyvet, de nem volt valami jó, valami részletésebb, könyv kéne. De a legjobban az Ingyenes E -book -oknak, és videóknak örürnék.
2012. jún. 27. 17:01
 1/7 A kérdező kommentje:
Angol tudásom nem magas szintű...
2012. jún. 27. 17:02
 2/7 anonim ***** válasza:

Tanuljuk meg a c++ prog nyelvet óra alatt című könyvből.

Én a 365 oldalon tartok.

2012. jún. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De az nem valami jó könyv, mint már említettem.
2012. jún. 28. 08:15
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nem elégítette ki az igényeidet a 24 órás könyv ( egyébként megértelek ), akkor lehet, hogy nem ártana Bjarne Stroustrup bácsi C++ könyvét elkezdeni. Ha ez nem elég részletes, akkor semmi. :)

Ha google-ben rákeresel, fent kell lennie a neten valahol pdf formátumban.

2012. jún. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A c++ ki találójának könyvét már láttam, de nem kezdőknek való. PDF -et már kerestem, de nem találtam.

Bár szerintem a nagy befolyásoló az, hogy nem vagyok matek mester, 11 vagyok.

2012. jún. 28. 19:12
 6/7 anonim ***** válasza:

11-esként nem gond, ha nem vagy (még) "matek mester". A programozás alapvető célja alacsony szinten, hogy magát a programozási logikát átlásd, és képes legyél úgy is gondolkozni. Már elég régóta foglalkozom programozással, és matematikával is. Nagyon ritkán merül fel olyan dolog, amit ne lehetne "alapszintű" matematikával megoldani. Ezt akár egy matekkal nem nagy gondban lévő középiskolás is képes orvosolni. Neked egyelőre még nem az a feladatod, hogy komoly számításokat igénylő feladatokat oldj meg. Ha pedig mégis, akkor ott van a számodra is elérhető internet, ahol szinte minden kérdésre választ kaphatsz, ha ügyesen keresel. Tudod azt vettem észre az évek alatt, hogy nem is én vagyok az első, és nem is az utolsó, aki akármilyen problémával küzd. Ezért nagyon sok kérdésemre néha akár fél napos kereséssel, de választ találtam.

Ne kereseredj el, és ha komolyan gondolod, akkor tényleg ajánlom a Stroustrop könyvet. Annál jobban, egyetemi tanulmányok nélkül senki sem fogja tudni azt megmutatni, hogy mit rejt ez a nyelv. Persze felteszem, hogy már tisztában vagy az alapvető fogalmakkal, akkor véges időn belül meg fogod érteni a többit is, csak gyakorolni kell.

Na ez egy kicsit lehet, hogy kuszára sikerült, de a lényeg, hogy ne félj tőle.

2012. jún. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát a stroustup könyvet csak a 24 órás könyv után fogod megérteni.


Amúgy a 24 órás könyvek azért jók mert olyannyira egyszerűen és érthetően elvannak benne magyarázva az alap dolgok,hogy még egy 4 éves is megérti.

2012. jún. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!