Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » . Bat fájlban valaki segítene?

. Bat fájlban valaki segítene?

Figyelt kérdés
Üdvözlök Mindenkit! Én abban szeretném a nagyérdemű segítségét, hogy hogyan tudok csinálni egy . BAT fájlt (Parancssor) Ami a fájlok nevét nevezi át véletlen szerűen? Persze csak ha lehetséges! A Lényeg : csináltam egy bat fájlt ami egy ftp-re lép be autmatikusan a gépemről szeretnék egy txt fájlt feltölteni, de a txt fájlba mindig írok plusz információt és amikor elindítom a . Bat fájlt akkor a régebbit felül írja (az ftp-re másoltat) így a régebbi adat elveszik! Ezért szeretnék egy olyan megoldást találni, hogy megmarad a régebbi txt is és az új is, vagy írja hozzá az újat a lényeg hogy maradjon meg az összes információ! Lehet kicsit bonyolúltan fogalmaztam?

2012. jún. 25. 10:49
 1/4 2xSü ***** válasza:

Alap megoldás:


:settempname

SET filename=prefix-%random%.txt

if exist %filename% goto settempname

echo valami > %filename%



A %random% ha jól tudom 0 és 65535 között sorsol, így érdemes többszörösen használni, vagy valami más időben változó szöveget használni (pl. dátum, ami a nyelvi beállítások miatt problémás, ha általános megoldást akarsz, de egyetlen gép esetén használható.)


Pl.:


:settempname

SET filename=prefix-%random%%random%%random%.txt

if exist %filename% goto settempname

echo valami > %filename%


vagy


For /F "tokens=1,2,3 delims=./- " %%A in ('Date /t') do (

Set yy=%%A

Set mm=%%B

Set dd=%%C

)

:settempname

SET filename=prefix-%yy%-%mm%-%dd%-%random%%random%%random%.txt

if exist %filename% goto settempname

echo valami > %filename%


(Ez utóbbi megoldás akkor jó, ha a dátum egyes részeit pont, per jel, vagy kötőjel választja el. A tokens-nél megadott sorszámú „szeletek” kerülnek az yy, mm és dd változókba.)

2012. jún. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sokat Segítettél!
2012. jún. 25. 13:07
 3/4 iostream ***** válasza:

A legegyszerűbb megoldás, ha nem felülírnád a fájlt, csak hozzácsapnád a végére. Ha jól értem, ez is megfelelne.

Na, ha azt mondod, hogy

echo "blabla" >fajl.txt

Akkor felülírja a fajl.txt tartalmát.

Ha azt írod:

echo "blabla" >>fajl.txt

akkor viszont csak hozzácsapja a végére.

2012. jún. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez is egy nagyszerű Megoldás! Köszönöm!
2012. jún. 25. 14:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!