Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# TCP Hogyan tudom egy...

C# TCP Hogyan tudom egy szerverhez csatlakozott tcpklienstől visszakérdezni az ip-címét?

Figyelt kérdés

Azért kell, hogy ezeket az ip-címeket (amiket egyenként fogad) szétszórjam a többi kliens közt, és így azok közt is tudnék kapcsolatot létesíteni.


TcpClient client; //erre fogadja a szerver a csatlakozást, tehát erről kéne lekérdezni. Hogy csináljam?



2012. jún. 20. 09:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan, hogy ugyan arra a dologra gondolunk-e. De: [link] a struct in_addr sin_addr; elméletileg tárolja a socket IP címét. Bár rég foglalkoztam ilyennel. De ha jól emlékszem, TCP-nél ilyen struktúrákat kellett tárolni a kapcsolódott kliensek listájához.
2012. jún. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag is tárolja, ott kell lekérdezni, az in_addr-ben van.

Bár nem C#-ozok, de hasonlóan le lehet kérni Javaban, C-ben, C++-ban, Pythonban stb...

2012. jún. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tudnátok akkor erre egy teljes példát küldeni? Struktúra feltöltéssel is.
2012. jún. 20. 19:07

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!