Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hol találhatnék gyors Big...

Hol találhatnék gyors Big Integer/Big Unsigned Integer Library-t c++ -hoz?

Figyelt kérdés

Ez amit találtam: [link]

Ennél sokkal sokkal gyorsabbak a matematikai szoftverek melyek nagy számokkal dolgoznak. Pl valami nagy kitevőre (konkrétan amit most nézek 3^65536) emelést megcsinálja egy pillanat alatt pl a bc program, ezzel meg nem győzöm kivárni, pedig gyors hatványozással csinálom 16x emelem négyzetre. Ez a c++ Libary nem 100x lassabb hanem sokkal többször.

Ez is jó lenne amit linkeltem ha gyors lenne. Olyan kéne ami linux alatt fordítható mint ez.



2012. jún. 8. 14:26
 1/2 iostream ***** válasza:

Biztos vagy benne, hogy a matekos libek konkrétan elvégzik a műveletet? Nem csak felírják, hogy ez a szám a 65536-on?


Amúgy sajnos nem tudok segíteni, fogalmam sincs, milyen gyorsak az egyes libek, de ha nagy névtől jön akkor gyaníthatod, hogy sokkal gyorsabbat nem találsz. Mire kell pontosan?

2012. jún. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

"Biztos vagy benne, hogy a matekos libek konkrétan elvégzik

Ezzel a libbel 5-10 percig számolja ezt a hatványt, nagyon nem optimalizált ill. csak triviálisan van megírva.

Az az a program meg, nagyon gyorsan másodperc törtrésze alatt kiszámolja és kiír egy akkora számot amekkora ki sem fér a képernyőre vagyis kiírja azt a sok ezer jegyű számot.

Az RSA algoritmust akarom implementálni magam gyakorlás céljából. Ehhez képest elég jó, néhány másodpercre sikerült lefaragnom a kódom futási idejét mire előállít egy 100 jegyű prímet, de nem tudom gyorsítani ha eleve lassú a lib ami a nagy számokat kezeli.

2012. jún. 8. 16:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!