Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Nem tudom, hogy függ össze a...

Nem tudom, hogy függ össze a kettő dolog valaki? többi lent!

Figyelt kérdés
Sziasztok,ma elgondolkoztam,hogy programozó suliba minek oktatják ilyen magas szinten a matematikát elsősorban az analízis nem értem,hogy hogy kapcsolják össze a programozással meg a többi dolgot valaki esetleg aki ért hozzá megosztaná velem,hogy minek ilyen bonyolult matek a programozói szakon?!
2012. jún. 6. 13:46
 1/5 iostream ***** válasza:
84%

Ahogy elnézem, magyart is kéne oktatniuk.


Azért oktatnak magasszintű matekot, hogy egyrészt megértsd, ha valami matematikai problémát kell lekódolni, másrészt absztraktabbá teszi a gondolkodásod.

2012. jún. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értelek köszi ;)
2012. jún. 6. 13:50
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

Mondjuk,hogy írsz egy autós játékot ebben a játékban időnként ki akarod íratni,hogy hány km van még a célig akkor ezt a Pitagoras tétellel tudod a legegyszerűbben kiszámolni.

Mert a pitagoras tétellel könnyen ki lehet számolni a 2 pont közti távolságot.

A cél az egyik pont az autó meg a másik.


Hidd el nekem a programozás az kemény matek.

Csak azért mondják,hogy nem kell hozzá erős matek mert az alapsulis matekot ebbe nem számolják bele mert ezt alap tudni.


És a 3d grafikához meg már azt mondják,hogy igen ehhez erős matek kell mert 3d grafikához olyan matektudás szükségeltetik amit nem oktatnak középsuliban és alapsuliban sem.

2012. jún. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A mérnöki/informatikusi műveltséghez hozzátartozik a magasabb szintű matek, a gondolkodásmódhoz nem árt, ezen felül olyan komolyabb programok elkészítéséhez, amelyekben a 3D grafika és a fizika (ütközések, stb.) jelentős szerepet játszanak, a komoly matektudás elengedhetetlen.


Persze elfelejtjük ezen dolgok nagy részét (legalábbis én így vagyok vele), és rengeteg dolgot felteszem, soha nem fogunk használni, de hát ez van.

2012. jún. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

+ Esetleg ha kis mesterséges intelligenciát szeretnél használni. (Akár játékba, de akármilyen programba lehet beépíteni, mondjuk neuronhálót.)

Akkor ahhoz is nagyon sok és elég komoly matek kell.

2012. jún. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!