Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Htaccessbe belehet állítani a...

Htaccessbe belehet állítani a mobil felületet?

Figyelt kérdés
Itt most arra gondolok hogy van egy gépre tervezett weboldalam, szeretnék hozzá egy mobil részleget és hogy azt htaccessen belül meglehet oldani hogy felismerje hogyha mobil és továbbirányítsa vagy csak php-val. Mind2 esethez szeretnék kérni valami hasznos linket vagy tutorialt. Előre is köszi

2012. máj. 26. 21:51
 1/4 A kérdező kommentje:

php-ban megtaláltam hogyan lehet, de ha valaki esetleg htaccess-ben is megtudná oldani az még érdekelne mert sokkal szebb megoldás (szerintem).


php-ban:

<?php

function detect_mobile()

{

if(preg_match('/(alcatel|amoi|android|avantgo|blackberry|benq|cell|cricket|docomo|elaine|htc|iemobile|iphone|ipad|ipaq|ipod|j2me|java|midp|mini|mmp|mobi|motorola|nec-|nokia|palm|panasonic|philips|phone|sagem|sharp|sie-|smartphone|sony|symbian|t-mobile|telus|up\.browser|up\.link|vodafone|wap|webos|wireless|xda|xoom|zte)/i', $_SERVER['HTTP_USER_AGENT'])){

return true;


}else{

return false;

}

}


$mobile = detect_mobile();


if($mobile === true){

header('Location:core/mobil/');

}


detect_mobile();

?>

2012. máj. 26. 22:26
 2/4 anonim ***** válasza:

Pont megtaláltam a kérdésedet máshol is (illetve egy angol verzióját valakitől): [link]


Van pár megoldás megadva.

2012. máj. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen hasznos volt :)
2012. máj. 27. 12:10
 4/4 A kérdező kommentje:

ha esetleg valakit még érdekel és lusta végigolvasni a linked:

RewriteEngine On


RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} (OneMobileUserAgent|AnotherMobileUserAgent|...)

RewriteRule (.*) mobile/$1

2012. máj. 27. 12:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!