Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdemes a "A C++ programozási...

Érdemes a "A C++ programozási nyelv" c. könyvből tanulni, vagy már elavult?

Figyelt kérdés

Erről a könyvről beszélek (2001-es kiadás):


[link]



Érdemes tanulni belőle, vagy keressek újabbat? Ti mit ajánltok?


2012. máj. 23. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Ebből tanulj:

Tanuljuk meg a c++ prog nyelvet 24 óra alatt .

Én már a 321 oldalon tartok csak nem értek valamit és pár bu*ika nem képes normálist választ adni.

igaz iostream?

2012. máj. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Valami más esetleg?
2012. máj. 23. 19:27
 3/7 anonim válasza:

Programtervező informatikát tanulok az egyetemen. Nekem volt külön olyan tárgyam, amire ebből a könyvből készültem fel vizsgára, nem mondanám elavultnak - ezt nem csak tanulmányi szempontból mondom :)

Mindig látom itt, hogy sokan ajánlgatják a 24 órás könyvet, nem tudom milyen nekem nem akadt dolgom vele. Nekünk ezt a könyvet ajánlották helyette:

Programozzunk C++ nyelven

[link]

2012. máj. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem elavult a könyv, a C++ szabványa ami abban van a ami napig használt. :)


A 24 órás könyvhöz annyit, hogy annó nekem a flash-es verzió megvolt, hááát az nem volt túl nyerő.

Első: Ha te van akire gondolok, akkor nem kell másokat b*szogatni.... Kilométeres kódokat hánysz be ide (nem, véletlenül sem használnál valami kódszínezős cuccot, mondjuk pastebint) és csak annyit kérdezel, hogy miért nem jó...

A legtöbb esetben pedig tényleg valami nagyon apró dolgot hagysz ki, vagy olyanra kérdezel, amit bármely könyvből vagy netes keresésből meg kéne tudnod válaszolni.

(Mondjuk ha ezt nézzük, akkor lehet elég sz*r a könyv, vagy neked nem való a programozás, illetve garantáltan nem C++ nyelven.)

2012. máj. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Előző, ne szóld le a kérdezőt, te is voltál kezdő.

Emlékszem, hasonlót mondtak nekem angolból. Sírva hagytam el a termet, és évekig nem bírtam megszólalni azon a nyelven. Ma talán meglenne az a színvonal, amivel lépést tudnék tartani a csoporttal.

Kérdező, ami a könyvben benne van, az elég a te szinteden. A C++11 szabvány újításaival ráérsz majd akkor foglalkozni, ha már ezek mennek.

2012. máj. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A mondatom az első válaszolónak szólt, a kérdezőt támogattam a könyv megvételében.
2012. máj. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 iostream ***** válasza:

Igazából az ideális az lenne, ha egyből az új szabvány szerint tanulná, vannak benne könnyítések/hasznosságok (auto, lambda). De igazából tanulni nem könyvből fogsz, hanem úgy, ha csinálod. Ahhoz pedig egyszerű tutorialokat kell keresni, hogy elindítsanak.


Első: nézd, kérdezel valamit, kapsz több korrekt választ, de nincs agyad felfogni, aztán feldühödsz azon, hogy hülye vagy, és minket kezdesz el lebu*izni. Ehhez csak gratulálni tudok.

2012. máj. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!