Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozók, mennyit kerestek?

Programozók, mennyit kerestek?

Figyelt kérdés

Programtervező informatikusnak tanulok, hamarosan végzek a BSC-n, egész jó eredménnyel. Érdekelne, hogy nagyjából milyen kezdőfizetésre kell, hogy számítsak, mi az amit el szabad fogadni, mi az amit nem, illetve, hogy melyik irányba érdemes specializálódnom. Elsősorban a budapesti viszonyok érdekelnek.

Arra szeretnélek kérni titeket, hogy írjátok le, hogy írjátok le: hol programoztok (akár cég nevet), mit (milyen nyelveken, milyen jellegű programot), milyen végzettségetek/tudásszintetek van, mióta csináljátok és mennyit kaptok, illetve, hogy mennyire vagytok megelégedve az állásotokkal?

Köszi


2012. ápr. 25. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy le fogom neked írni, hogy hol dolgozok, és mennyiért.. :D

A többi infót szívesen megosztom veled:

Programtervező info. BsC-t végeztem, 5 éve vagyok a szakmában, C#-ban dolgozok 80%-ban, jelenleg architect pozícióban vagyok(tehát eléggé értek ahhoz a szakterülethez, amiben dolgozom), meg vagyok elégedve az állásommal.

És sokat keresek xD

2012. ápr. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

magánvállakozó, főleg C++ és Java, 5 éves mérnökinfó + kb 4 éves munkatapasztalat (korábbi állás + a mostani vállalkozás együtt), és én se egyik napról a másikra élek :) az más kérdés, hogy a cég beindítása nem egy és nem is két napba telt, és nem is volt egy könnyű séta...

egyébként az elején (ha csak nincs már valami felmutatható dolog a kezedben...az egyetem nem számít annak) zöldfülűként nem fogsz valami húdenagy fizetést kapni, de pár év alatt tudásodtól és melótól függően egy 2-400.000 közötti fizut reálisnak tartok.

2012. ápr. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 iostream ***** válasza:
Budapesten pályakezdőnek olyan 2-300 nettó a normális. Van annál magasabb, ahhoz általában jó fej kell vagy ki kell fogni, van alacsonyabb, de hülye aki annyiért elmegy, hacsak nem érdekli NAGYON az a terület.
2012. ápr. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem, ma Magyarországon nem érdemes elmenni programozónak.. Még friss diplomával sem. Persze egy átlag ember fizetéséhez képest nagyon szép pénz a 2-300k, de minek ha külföldön, teszem azt Angliában a dupláját megkeresed? De ha minden áron itthon akarsz maradni, véleményem szerint 250 alá nem érdemes menni.. Természetesen nettó összegekről beszélünk.
2012. ápr. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
progmat diploma 10 tapasztalat nettó 43 ezer/hó
2012. ápr. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy jótanácsod adok neked: külföld. Kezdőként 39-43K Eur-t kaphatsz egy évre. Ha közösen fizeted az albit pár évig valakivel, akkor jól ki lehet belőle jönni. Mikor van tapasztalatod, meg nyelvtudásod, akkor már jobb pozíciód lesz otthon is.
2012. ápr. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Srapnel ***** válasza:
Bp.-en, pályakezdőként 150-200k nettó az a középérték, amire számíthatsz. Van persze 250-es is, de az már ritkább.
2012. máj. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!