Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Python-hoz mit kell telepíteni?

Python-hoz mit kell telepíteni?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok, szeretném tanulni a pythont. Nem értem, mit kell telepítenem ahhoz, hogy a megírt programot futtatni tudjam. A helloworld.py-t elindítom, felugrik egy dos ablak, de el is tűnik. Egyáltalán hogy lesz a .py-ből .exe?

Nem értem mire való az eclipse, nem találom a pydev-et, az IDLE-t sem. Help please.



2012. ápr. 19. 09:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Kell a python interpreter és kész.

Ez úgy sejtem már megvan.


A futtatáshoz pedig nyiss te magad egy parancssort. (Futtatás -> cmd)

Majd lépj oda, ahol a fileod van. (cd paranccssal lépked abb a könyvtárba), majd itt add ki a program.py utasítást.


Akkor látni fogod a program kimenetét!

2012. ápr. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 iostream ***** válasza:

Egyrészt amit az előző írt.


Másrészt a .py-ból általában nem lesz .exe, ha CPythonod van (valószínűleg azod van), akkor .pyc lehet belőle, de az csak egy cache, ugyanúgy a .py fájlt futtatod, transzparensen kezeli.

2012. ápr. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kérdéseidből feltételezem, hogy windowsod van.

Ahhoz, hogy megírt programot futtatni tudjad, a python interpretert kell telepítened.

[link]


Windowson ekkor a start menüben képződik pythonos rész. Ott van például az idle is, amit nem találsz, valamint a dokumentáció is, aminek a tutorial részét érdemes megnézegetni.


Az eclipse arra való, hogy kényelmesen lehessen programot írni. Enélkül is lehet, csak ezzel kényelmesebb.

Ha már készítettél html oldalt, tudhatod, hogy notepadban is lehet html-t írni.

Szerintem egyelőre használd az idle-t, a dokumentációt és a netet.

A pydev az eclipse-nek egy plugin-ja, amivel python programot lehet kényelmesebben írni.


A command ablak azért tűnik el, mert a windows bezárja, mikor végez a program. Ennek nincs köze a pythonhoz. Ha látni akarod, mit írt ki a program, akkor javaslom nyiss egy dos promptot és onnan futtasd a programod.


Pl ha a programod a c:\temp\helloworld.py

Akkor start menü-futtatás-cmd-enter

cd c:\temp

python helloworld.py


A python interpreter nem tartalmaz olyan funkciót, ami py fájlból exe fájlt csinál. Ahhoz, hogy python programot futass vagy telepíteni kell egy python interpretert, vagy adni a programmal a python interpretert (portable python), vagy exe-t kell fordítani belőle (pl py2exe).


Remélem minden kérdésedre kaptál választ.

2012. ápr. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!