Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# 'az index a tömb határain...

C# 'az index a tömb határain kivülre mutatott' mindjárt ki@@#@sä az ablakon a gépet. Miért van ez?

Figyelt kérdés

FileStream f = new FileStream("rabaforras.txt", FileMode.Open);

StreamReader r = new StreamReader(f);

int db = 0;

string[] seged = new string[10];

string[,] adatok = new string[400, 10];

string line = "";

while (line != null)

{


line = r.ReadLine();

seged = line.Split(' ');

for (int j = 0; j < 6; j++)

{


adatok[db, j] = seged[j];


db++;


}

}



2012. ápr. 15. 20:24
 1/5 Piert ***** válasza:
A probléma oka mindössze az, hogy az index nagyobb, mint a tömböd mérete. Csökkentsd lejjebb az értékeket, és ne felejtsd, hogy a c# is 0-tól indexel. Ja és nyugalom, a programozás laza sport. :)
2012. ápr. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
dehát a beljő ciklus csak 5 ig számol a tömb meg 11 slotos. meg kipróbáltma már hogy kevesebbig számoljon sőt azt is hogy kihagoym a ciklust és egyeésvel irogatom be hogy mi mivel egyelnő, akkor meg azt találta ki, hogy nincs semmire beálliva a splitem. LOL
2012. ápr. 15. 20:36
 3/5 A kérdező kommentje:
LEGYŐZTEM. WHHHHHHHHHAHAHAHAHAHAHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
2012. ápr. 15. 20:38
 4/5 anonim ***** válasza:

"Ja és nyugalom, a programozás laza sport. :)"


Hát nem tudom, mikor én irodában dolgoztam együtt más programozókkal, elég sokszor volt emlegetve az orális szex.

2012. ápr. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
2012. ápr. 15. 23:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!