Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehetne saját operációs...

Hogyan lehetne saját operációs rendszert készíteni?

Figyelt kérdés

Mi kell egy operációs rendszer elkészítéséhez? Hogyan állhatnák neki, mivel kellene kezdenem? Grafikához kicsit értek (Photoshop). Bár az tény, hogy nem vagyok programozó, sőt programozási ismereteim sincsenek. Csak elgondolkodtam ezen és kíváncsiságból fel tettem a kérdést.


Szóval lehetséges az, hogy valaki saját maga csinál egy operációs rendszert? Ha igen, akkor hogyan?


2012. márc. 2. 17:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
35%

Tom Benko:

Hát csak ne ajánlgasd erősen, de még csak gyengén sem. Tanenbaum könyve nem abszolút kezdőknek, hanem egyetemet végzett, vagy legalábbis végzős személyek részére készül. Ha egyszer is belelapoztál volna, akkor tudhatnád. Van annál a könyvnél sokkal egyszerűbb, érthetőbb is. Nevezetesen Horváth Gábor, Bevezetés az operációs rendszerek világába c. könyve, amely azért az elején kifejti, hogy a könyv használatához, megértéséhez előfeltétel a C valamint az assembly nyelvekben való jártasság és a védett mód ismerete. Pedig ez a könyv fényévekre van Tanenbaum irományától, azaz sokkal primitívebb dolgokat tárgyal és azt is szájbarágósan teszi.

2014. aug. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:

Nem kell mindig a C-vel jönni,bármilyen nyev jó,ami tud exe-be konvertálni.Kezdésnek jó az is,ha egyszerűen írsz egy programot,ami a System32 mappa DLL-jeivel fájlokat és hálózatot kezel,futtatja a külömböző rendszereket,és ezek után,ha írsz egy fordítóprogramot,akkor készíthetsz saját szoftverfejlesztő rendszert is.

Persze ez nem egy hétvégés feladat. :)Mellesleg ez még nem igazi op-rendszer,csak olyan,mintha.A kernel,a fájlkezelő rendszer,stb. a Windows-é.

2014. nov. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
És nem kell hozzá valamilyen külső rendszer.
2014. nov. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
Meg kell tanulni a hardware programozást. Az operációs rendszer magoknak semmi köze a felhasználói felületekhez, csupán a hardware-hez. Azt kell tudni leprogramoznod, hogy ha egy bizonyos proci bizonyos inputjára beadsz egy bit sorozatot, milyen output fog valahol kijönni, és miért. Természetesen, ezt mire tudom majd használni. Példával, ha van egy bitsorom, amely 10110101 és ebből egy bizonyos porton 11101011 lesz, nyilván tudnom kell, hogy milyen logikai műveleteket hajtott végre a cpu. and or not xor. Mondjuk lehet az első op. rendszered egy villanykapcsoló. Adok egy inputot, és az output átbillen 00000001 ről 00000010 re. Majd egy másik inputon adok be egy 00000001 et. és az visszabillenti eredeti állapotába a kimenetet. Ez az op. rendszer lehetne egy alternatív lépcsőházi villanykapcsoló. Persze le kell programozni, hogy a 00000001 zárjon egy elektronikai elemet, és a 00000010 nyisson. De biztos van rá egy csomó megoldás. Lehet ezt fejleszteni, és egy mondjuk ram egy bizonyos címén eltárolni a bitsort, majd valamilyen újabb bitsorral kiolvasni. Írsz száz oldalakat, és már a konyhában és a szobában is tudod vezérelni a villanykapcsolókat. :) Ez persze mind 0 és 1. Azután írsz arra egy programot, hogy lefordítsd 10-es számrendszerre. majd abban már gyorsan lehet dolgozni, mivel emberibb, és a számokhoz képpontokat rendelsz, amit egy képernyőn meg lehet jeleníteni. 100 0111 lesz 71 és ez kirajzolja a G karaktert. Amit újra kettes számrendszerben kell lekódolni, hogy melyik led gyulladjon ki, hogy te G-t láss a végén. Ekkor már(jól leegyszerűsítve) eljutsz oda, hogy a G nevű nyomógombot megnyomod, és G fog megjelenni a kijelzőn. Mindig írni kell egy magasabb rendű nyelvet, hogy az időigényes gépelést segítse, és egy szó inputtal helyettesíts egy halom 0-át, és 1-est, ami megfelelő sorrendben követi egymást. Így haladhatunk a szingularitás felé. :)
2015. dec. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 nanditudos válasza:
Én DOS-t nagyon jól ismerem, én ezzel éppen most próbálok összerakni egy operációs rendszert. Kisebb-nagyobb programokat, telepítőket, sőt egy programozói környezetet is össze sikerült hoznom, de az operációs rendszer nagy kihívás. A DOS szerintem azért lenne nagyon előnyös mert azt a gépek 90%-a ismeri, és szinte bárhol elfutna, még egy másik operációs rendszer mellett is.
2017. márc. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 fejszés gábor válasza:
Még egy lehetőség is van a SuseStudio nevű weblap.
2017. ápr. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Juhasz09 válasza:
Én elégé értek a programozáshoz és igen lehet. Én magam is csinálok egyet. Ahhoz kell egy virtuális gép program amin teszteled az op redszert, némi bios szakértés és 5 szintű programozási szint. Úgy tudsz megkezdeni csinálni az op rendszert hogy az ubuntu oldaláról letöltesz egy configolható programot vagy egy java experincet csinálsz. A második nehezebb de az ubuntu se könyebb.
2021. júl. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!