Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet c-ben írt fájlt...

Hogyan lehet c-ben írt fájlt futtatni? Mikor rákattintok (az exe-re) nem csinál semmit de a dev c sem tudja lefuttatni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most kezdek C-ben tanulni programozni - önállóan. Készítettem egy nagyon egyszerű kis progit- debug & compile megvolt. Ott virít a gépen az exe file, de nem tudom futtatni.

2012. febr. 29. 22:53
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Hát tényleg nem tudom mi van...nekem nem fut le se Dev-ben se azon kívül az exe fájl. Szerintem system pause nem kellhet bele, hiszen egy begépelendő adatot vár a program aminél egyből meg kellene állnia...
2012. márc. 5. 09:48
 12/20 iostream ***** válasza:

"system("pause"); már mért lenne felesleges? írj egy programot e nélkül, lefut és bezárodik. ;)"


A programoknak ez a dolga: lefutnak és bezáródnak. Szépen is néznénk ki, ha nem záródnának be a programok. Ha konzolos progi konzolos kimenetére vagyok kíváncsi, akkor vagyok annyira profi, hogy fájlbairányítom vagy nyitok neki egy független konzolablakot, és nem támaszkodom ilyen merőben platformfüggő és amúgy is ronda megoldásokra ilyen egyszerű problémához, mint egy system() hívás.

2012. márc. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Igen és ha ki akarsz valamit íratni szimplán cmdben, akkor mit csinálsz? :) Meg kell állítani, hogy ne zárodjon be. ;)
2012. márc. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Nem a megállítás a fölösleges, hanem a SYSTEM("PAUSE") használata szigorúan kerülendő. Nézz utána, ha nem tudod, hogy miért. Helyette cin.get(). Ugyanaz az eredmény. Ennyi.
2012. márc. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 iostream ***** válasza:
A megállítás felesleges. Nyitok egy konzolt, ami saját jogán létezik, és abban futtatom a programot. Ilyen egyszerű az élet.
2012. márc. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Azért elég offtopic irányba mozdult a beszélgetés: ez a SYSTEM("PAUSE") vita elég irreleváns.
2012. márc. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ha komolyan programoznál, akkor tudnád, hogy egyáltalán nem irreleváns.
2012. márc. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

szerintem kombinálj bele egy getchar(); -t

akkor már valószínű megáll bekérni

2012. ápr. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 ailab válasza:

nem tudom h neked tudok-e még segíteni, de ha mások is idetévednének:

Szerintem eléggé alapvető a probléma: a c programok (amiket kezdők tanulnak, írnak), csak terminálban futnak, ott a beviteli mező, kiírási mező stb.

Sőt, ha szimplán rákattintasz, elvileg akkor is lefut, csak nincs olyan felület, ami megjeleníthetővé teszi. Erre jó pl. a gtk+

2015. okt. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ha már felélesztették a topicot:


1.) A system minden formában kerülendő az esetek 99% -ban mert platformfüggő és drága a meghívása.


2.) a cin.get() még mindig C++ a kérdező pedig C nyelvet használ. Tehát vagy félreolvasták vagy nem hozzáértők de okoskodnak.


3.) iostream megoldása teljesen tökéletes, külön command promptból futtatod a programod és oda megy a kiíratás.

2015. okt. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!