Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mivel kezdjek szerintetek?...

XFortManx kérdése:

Mivel kezdjek szerintetek? PHP, HTML, C++ esetleg valami más?

Figyelt kérdés

Sziasztok nemrég kerültem infósuliba ,de még nem ilyeneket tanulunk sajnos , nekem nagyon nagy az érdeklődésem ezek iránt ,ezért szeretnék minnél több ilyet megtanulni és érteni is. a webes dolgokba elkezdtem kicsit belemerülni de ott halottam olyat ,hogy csak meg kell csinálni egy stílust és annak alapján már nem nehéz a weboldalt készíteni, meg ilyen dolgokat és nem kell a weboldalba bele írni 1000 és 1000 parancsot. PHP-be még nem nagyon merültem bele. a C++ most kezdtem el két napja eddig cmd.exe módra csináltam számológépet meg próbáltam ezt egyre jobban fejleszteni , most utána néztem és találtam Visual C++ programot amivel úgy láttam már jóval több dolgot lehetne csinálni ha értenék hozzá . Az egyetlen bajom ,hogy még nem úgy állunk matekból ,hogy tudnám ezeket amik itt zajlanak a programozás területén, ((ha jól tudom kell hozzá elég sok dolgot tudni ,ha nem javítsatok ki légyszi))Ezt nem véltem nehéznek az elején de nem tudom. Valaki tudna valamivel elindítani? Mivel lenne értelemszerű kezdeni aminek később azért haszna is lenne vagy esetleg ebből a 3-ból először inkább web? vagy már mehet a C++ is ,ha találok hozzá könyvet? vagy az még nehéz lenne? Szomjas vagyok a tudásra ,de nem tudom ,hogy miket tudnék teljesíteni tudásom szerint. (Úgy érzem elég sok könyv nem mond érhetően mindent ,ha valaki tudna azt is linkelni megköszönném nagyon )

Várom válaszotokat Előre Köszönöm.


2012. jan. 31. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Tanuljuk meg a C++ programozási nyelvet 24 óra alatt


Ezt a könyvet ajánlom, nagyon részletesen le van benne írva minden.

2012. jan. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben valami eljárás orientált nyelvet kezdenék el tanulni első körben (C, Pascal...). Szerintem a suliban is ezzel fogtok kezdeni.
2012. jan. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 logs ***** válasza:

hm, fontos dolog: mire akarod használni? webfejlesztéshez ugye XHTML, CSS, szkriptnyelvek (Javascript, PHP, RoR, Java, ASP.NET), némi NoSQL

ha nem webes cuccban gondolkodsz, akkor kerül előtérbe a C C++, és még egy halom másik nyelv (Matlabtól elkezdve a Fortranig), az adott feladattól függően

viszont: érdemes egy adott nyelven (mondjuk legyen C) jól megtanulni az alapvető algoritmusokat, és aztán már bármilyen nyelven képes leszel implementálni őket

tanulj meg jól C-ben programozni, nagyon sok hozzá az irodalom, és esetleg nézelődj erre: [link] ez a BME infosok wikije, itt találsz konkrétabb infókat

2012. febr. 1. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a Válaszokat. Végül akkor a C++ hagyjam és sima C t kezdjem Ami később segít? Webes dolgokban is gondolkodtam de most legyen inkább program nyelv először.
2012. febr. 1. 06:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha még nem ismersz semmilyen programozási nyelvet, akkor azért jobb a C-vel kezdeni, mint a C++-al, mert szerintem az eljárás orientált gondolkodásmód sokkal közelebb áll az ember hétköznapi gondolkodásához, mint az OO (még ha a C++ kevert nyelv is). Ha már otthon vagy az eljárás orientált programozásban, ismered az utasítás készletet, fel tudod építeni a szükséges algoritmusokat..., akkor már viszonylag könnyen fog menni bármilyen programozási nyelv elsajátítása.
2012. febr. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 iostream ***** válasza:
Ha C++-t akarsz, akkor kezdj azzal. A C tudás nem haszontalan, de ha C++-al kezdesz, akkor hamarabb tanulod meg a C++-t, és ráadásul jobban, nem lesznek C-s beidegződések. C++-ban nem kötelező OOP-t tolni, viszont a típusbiztosság, és a kényelmesebb objektumkezelés (nem, nem attól lesz OO, hogy írsz egy class-t, egy class konstruktorral és néhány segédmetódussal (pl egy dátum osztály) még bőven nem OO, viszont nagyon sokat segít az olvashatóságon és a kényelmen), no meg a standard könyvtár baromi nagy segítséget jelentenek.
2012. febr. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
c++-t hagyd, nem fogod magadtól olyan szinten tanulni, hogy érj is vele valamit .
2012. febr. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!