Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Srand (time (NULL) ) probléma....

Srand (time (NULL) ) probléma. Ha valaki tud, segítsen légyszi!?

Figyelt kérdés
A következő lenne a problémám: Devct használok, ami nem ismeri a randomize-t. Meg kell védenem egy programot, amiben egy tömbböt kell random számokkal feltölteni, az elemeit összeadni, és az átlagtól való eltérésüket meghatározni. Hiába keresem, nem tudok rájönni, h az srand(time(NULL)) pontosan mire is való, így nem is tudom megvédeni a programot, hiába meg tudom írni. (Google, könyvek megvoltak) Előre is köszönöm!
2011. dec. 7. 22:39
 1/3 Mugen ***** válasza:

Ezzel azt adod meg, hogy a random számokat a programod indítása óta eltelt idő alapján generálja. Ha megnézed ezt:

[link]

itt le is írja, hogy ha valamit beadsz paraméternek, akkor mi fog történni.

2011. dec. 8. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

"Devct használok, ami nem ismeri a randomize-t"


Úgyérted gcc-t használsz, ami nem ismeri a randomize-t, ami nem is baj, mivel az nincs benne a szabványban. Amúgy a kolléga linkje mindent leír, ha nem érted mit jelent egy pszeudo-véletlenszám generátort seedelni, akkor nincs mit tenni, ha meg tudod, akkor hazudtál, mert a gugli kidobja.

2011. dec. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sikerült megtudnom: inicializálja a véletlenszám generátort, valamint biztosítja, h rand() mindig más számokat adjon vissza. (Legalább is ezt mondtam a tanárnak, remélem helytálló. )

Az első válaszolónak köszönöm szépen a választ, sokat segített!

A második pedig szégyellje el magát, nem értem, h ha vki nem képes normálisan válaszolni, akk miért teszi. Ja persze, h fitogtassa, h ő mennyi mindent tud a kérdezőhöz képest... (Már bocs)

Am most kezdtem, és még nem vagyok mindennel tisztában, én kérek elnézést, a rossz fogalmazásért...

2011. dec. 9. 12:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!