Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Emberek milyen programok...

Emberek milyen programok kellenek ahoz hogy tudjak programot irni? Ugy halottam hogy kell a turbo pascal meg még valamilyen!

Figyelt kérdés
2011. szept. 21. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Programnyelv _ismerete_ szükséges, hogy programot tudj írni.
2011. szept. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Igen, gyakorlatilag egy programmal készítessz egy másikat. Turbo Pascal kb. a 286-os gépekkel egyidős, meglehetősen lassú. Nem tartalmazza a mai utasításkészleteket, pl az SSE. Microsoft Visual Studio C# Express-t ajánlanám néked.


És így kell programozni benne:

[link]

2011. szept. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vagy ha már mindenképpen Pascal nyelven akarsz programozni, akkor Delphi.
2011. szept. 22. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

A Microsoftnak van egy mostanában indult rendszere, amivel már egy középfokú informatika érettségi után is lehet programozni.

Ajánlom hogy tedd fel a Win 8 developer preview-et a fejlesztői eszközös változatot(dupla rétegű dvd vagy pendrive kell legalább, szerintem 50-40 giga hely neki a vinyón), tanulj meg angolul (ALAP!!!4), a Microsoft oldalán az információkat meg is rágják helyetted :P.

2011. szept. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 tabaki ***** válasza:

Kedves hozzászólók, miből gondoljátok, hogy a kérdező pascalt akar tanulni, amikor azt sem tudja, mi az? Úgy tűnik inkább, hogy már az informátora is hasonlóan tájékozott ember lehetett, oszt' véletlenül pont a TP-ról hallott harangozni... Nyugodtan ajánlgathattok bármi egyebet, amivel össze lehet ábdálni valami programot.

Kedves kérdező! Drága ugy halottad nyugodjék békében, a magam részéről kedvencemet, a Rapid-Q Basicet ajánlom, ezzel ugyanis kezdettől Windowsban programozhatsz, nem muszáj DOS-ban/konzolablakban szívnod:


[link]


A program ősrégi, de ma is kitűnően használható, szerintem kibontva sem több öt megánál. Arra bőven elég, hogy megtapasztald, milyen működőképes programot írni (illetve ezerszer többre is).

Némi angoltudás nem árt.

Egyébként pedig kismillió programnyelv létezik, a Turbo Pascal csak egy (elavult) a sok közül. Rá kell keresni mondjuk a "free programming languages" szavakra, és százszámra jönnek elő. Csak pascalból is találsz egy halommal, sok közülük jóval naprakészebb a TP-nál.

2011. szept. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Fordítóprogram kell hozzá (angolul compiler).
2011. szept. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szabadidőprogram kell hozzá meg egy jó szex utána levezetésképpen. Csak hogy be ne kockulj.
2011. szept. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát TP semmiképpen sem!

Én inkább a C++ -t ajánlanám mert én is ezt tanulom,

és nagyon hamar meg lehet írni az első programodat.

Szerintem ez a legjobb prog. nyelv.

Vedd meg a Tanuljuk meg a C++ programozási nyelvet 24 óra alatt című könyvet és kezdd el.

Tölts le valamilyen fordítóprogramot (Code::Blocks,Visual C++) és tanulj sokat.

Nézz fórumokat,forráskódokat és menni fog!

2012. márc. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!