Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++ 16 évesen? (bővebben)

C++ 16 évesen? (bővebben)

Figyelt kérdés
Már a programozás alapjaival tisztában vagyok. PHP-t megtanultam, az OOP részt leszámítva. Belenéztem pythonba és bash scriptelésbe is. Tehát az alapvetű függvényekkel, ciklusokkal tisztában vagyok. Kérdésem az, hogy érdemes lenne e belekezdenem a C++ -ba? Meg tudnám tanulni 16-17 évesen? Meddig juthatok, ha kitartó vagyok?
2011. szept. 8. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Akárhány évesen megtanulod. Ha az objektum orientált gondolkodás és a matematika szerű gondolkodás megy, bármit lekódolsz bármilyen nyelven. Én pont itt buktam el, mert sajnos, vagy nem sajnos, de vizuális típus vagyok, a matematika pedig a legnagyobb gyengém.

De egész más egy PHP szerintem. A bash sem túl bonyolult, hiszen csak scriptelés, a Python már keményebb, de ha a C++ megy, ami a mainstream nyelv, az a legjobb.

2011. szept. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15 éves vagyok. Eddig Pascalt és Php tanultam, most kezdtem C#-t ami ha jól tudom nagyon hasonlít a C++-hoz, de megmondom eléggé szenvedek vele :(. De azért kitartó vagyok :D
2011. szept. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az előzőnek:

A C# szép is, jó is, de az csak microsoft.

Ha komolyan akarsz programozni, a C++ a helyes út, hiszen multiplatform. Még kenyérpirítóra is van C fordító... xD

2011. szept. 9. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Előzőnek üzenem hogy eleg nagy baromsafot mondott. Hallottal mar a mono projectrol?
2011. szept. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Miért ne kezdhetnél. Ha a programozás alapvető logikáját ismered, akkor a c++-al is elboldogulsz. A pointerektől, tömböktől, OOP-től ne ijedj meg, majd megszokod.
2011. szept. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
PHP utan kicsit lehet bonyolultnak fog tunni. Ha gyorsan akarsz alkalmazasokat epiteni inkabb Java vagy C#-ot ajanlanam foleg igy elsore. Persze ha a C++ erdekel vagj bele. Kicsit tobbet kell tanulnod, viszont egy jo c++ programozo aranyat er:)
2011. szept. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"C++ a helyes út, hiszen multiplatform"

Lefordulok a székről :D:D

Én még ugyan nem csináltam ilyesmit, de érzésem szerint egy nagy C++ rendszert(nagy: 2-3 millió sornyi kód felett) több meló winfos-ról linuxra portolni, és vice versa, mint Linuxra írni egy .NET CLR-t :D

És ekkor még csak azt az EGY!! darab rendszert tetted hordozhatóvá, ellenben ha megírsz egy .NET CLR-t, akkor utána minden C#-os kódod futni fog ott is.

+Említették már itt a Mono-t is, szóval még a CLR megírása is felesleges lépés.

2011. szept. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Még nem öregedtél ki, ne félj, nyugodtan vágj bele.

Én 17 évesen gépi kódban programoztam, 16 évesen még nem jutottam géphez (az azért más világ volt). Agy kérdése, nem életkoré.

2011. szept. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!